HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Jubilejní
X. CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKA ZPĚVÁČCI 2004

Velké Losiny, 14. - 16. května 2004
Folklorní sdružení České republiky uspořádalo v minulých devíti letech v překrásném přírodním areálu státních lázní Velké Losiny celostátní přehlídku dětských interpretů lidových písní s názvem ZPĚVÁČCI. Přehlídka se stala od roku 1999 celostátní soutěží dětí zpívajících české, moravské a slezské lidové písně, těch nejlepších. Účastníci postupují do Velkých Losin z desítek školních, oblastních a především regionálních soutěží. Každý rok se tak soutěžního cyklu účastní 5.000 - 6.000 dětí, z nichž porotami oceněných a nejlepších 45 ve věku 10 - 15 let postoupí do finále ve Velkých Losinách.
Celostátní přehlídku ZPĚVÁČCI pořádá Folklorní sdružení České republiky ve spolupráci s Obcí a Lázněmi Velké Losiny, za výrazné podpory Olomouckého kraje a desítek sponzorů. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura.
Záštitu nad připravovanou jubilejní X. celostátní přehlídkou Zpěváčci 2004 převzali senátor Senátu Parlamentu ČR Adolf Jílek, hejtman Olomouckého kraje Jan Březina a Mistr Petr Dvorský, jenž je také velkým obdivovatelem a přítelem dětských zpěváků lidových písní.
Jubileum přehlídky pořadatelé připomenou pátečním úvodním Velkým koncertem vítězů, v němž za doprovodu orchestru muziky VUS Ondráš Brno vystoupí 13 nejúspěšnějších dětí z minulých ročníků soutěžních přehlídek, včetně pěti dosavadních vítězů. Jejich vděčnými posluchači budou nejen letošní soutěžící a jejich rodiče, ale také dětští zpěváci lidových písní ze Slovenska (vítězné děti z obdobné soutěže Slávik Slovenska) a děti z Polska, Rakouska, Ruska, Maďarska, Lotyšska a Bulharska.
Letošní jarní jubilejní X. přehlídkový cyklus akcí a pořadů Zpěváčci 2004 vyvrcholí v první polovině října koncerty dětí a jejich vzorů (nejen Mistra Petra Dvorského, ale např. také Marie Rottrové a dalších známých zpěváků) v Kongresovém centru v Praze při pořadu Zpěváček - Slávik 2004 a Koncertu hvězd.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Zpěváčci
Zveřejněno 17.02.2004 v 13:31 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA