HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

68. tradiční POŠUMAVSKÝ VĚNEČEK

28.2.2004 PRAHA
V těchto dnech v Praze vrcholí přípravy tradičního, letos již 68. Pošumavského věnečku. Tento reprezentační chodský ples, který patří k největším a nejvýznamnějším akcím svého druhu v hlavním městě, pořádá Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze, k jehož čestným členům patří takové osobnosti našeho národa jako kardinál J. Beran, člen opery Národního divadla E. Haken, národopisec a hudební skladatel J. Jindřich, generálové Boček, Kutlvašr, Buršík a řada dalších.
Tradice pořádání Pošumavských věnečků v Praze je o rovných dvacet let delší, než plesů moravských a nebýt války, kdy byla spolková činnost zakázána, mohli bychom letos zaznamenat minimálně sedmdesáté pokračování této slavné tradice. Na Chodsku a v Pošumaví vzpomínají celé generace na neopakovatelnou atmosféru, která Pošumavské věnečky provází. Ten letošní se uskuteční v sobotu 28. února v Národním domě na Smíchově ve Velkém sále, Arbesově sále a v přilehlých reprezentačních prostorách. Protože je letošní reprezentační ples věnován zejména Pošumaví, vystoupí v pestrém programu hudebníci a tanečníci ze Souboru písní a tanců Šumava z Klatov, z Chodska přijede dechová hudba Hájenka a Moravu bude tentokrát zastupovat národopisný soubor Krušpánek z Valašska. Ve Velkém sále se dále představí oblíbený taneční orchestr J. Váchy a ve vedlejším Arbesově sále taneční orchestr Ústřední hudby Armády ČR se svými sólisty.
V bohaté tombole čekají na vítěze hodnotné ceny v podobě zahraničního zájezdu do Itálie od CK Campanatour ze Kdyně, let balonem, vykrmený vepř, chodská keramika z tvůrčí dílny manželů Mojžíšových z Bořic a dalších 120 hodnotných cen. V předsálí proběhne prezentace historiografických knih o Chodsku z domažlického vydavatelství Resonance a knihy lidových legend z Chodska "Pročpohádky".
Mediálními partnery 68. Pošumavskému věnečku jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky a Rádio Prohlas.

Václav Kupilík

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Národní dům na Smíchově
Zveřejněno 18.02.2004 v 07:16 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA