HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

ONDRÁŠ slaví své abrahámoviny

V letošním roce se Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ Brno (dříve Vojenský soubor písní a tanců JÁNOŠÍK) dožívá 50ti let od svého založení.
Oslavy tohoto kulatého výročí vedení souboru ONDRÁŠ tentokrát nenaplánovalo "pouze" na jeden jediný víkend v roce, stejně jako tomu bylo před pěti lety při oslavách 45. výročí. Své abrahámoviny budou Ondráši slavit v průběhu celého jubilejního roku 2004, respektive právě slavit začali. Tou první akcí, kde byly oslavy 50. výročí oficiálně zahájeny, byl X. reprezentační ples Folklorního sdružení Jánošík Brno a VUS ONDRÁŠ Brno. V těchto dnech se však už soubor (mimo jiné) pilně připravuje na další slavnostní akce a pořady, které se budou konat u příležitosti zmiňovaných oslav.
Příznivci a fandové tohoto souboru se mohou těšit na velké vzpomínkové pořady, které proběhnou v Rožnově pod Radhoštěm v rámci MAFF Rožnovská valaška (amfiteátr Na stráni). V pátek večer 11. 6. 2004 se uskuteční hudební vzpomínkový koncert "Žijí v písni" a v sobotu odpoledne 12. 6. 2004 na něj naváže celosouborové vzpomínkové představení "Naše korene - Naše kořeny". V rámci těchto dvou pořadů se bude především vzpomínat na uplynulých 50 let života souboru. Proto bude vedle současných členů ONDRÁŠE vystupovat v Rožnově i celá řada bývalých tanečníků, muzikantů i zpěváků - bývalých členů VSPT JÁNOŠÍK nebo VUS ONDRÁŠ Brno.
Již dnes se také můžete těšit na slavnostní zářijové premiéry souboru ONDRÁŠ, jejichž místem konání bude Mahenovo a Janáčkovo divadlo v Brně. V duchu oslav se ponese i letošní VII. ročník cyklu letních folklorních večerů F SCÉNA 2004, který se bude konat rovněž v Brně, a to v termínu od 24. června do 24. července 2004.
Více informací týkajících se ondrášovských abrahámovin naleznete v příštím čísle Folkloru nebo na internetových stránkách http://vusondras.cz.

Blanka Jakubčíková
VUS ONDRÁŠ Brno
tel. 973 442 046, mob. 603 927 620

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 26.03.2004 v 07:51 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA