HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Potěšení moje

Časopis Folklor 2/04
Nové album bylo křtěno a věnováno velké potěše vyhlášeného cimbalisty Františka Šuláka, který je čerstvým šedesátníkem a mimo jiného velkým milovníkem písní. František je šťastným cimbalistou, který doprovodil snad celé zpěvavé Podluží. Má velký cit pro pěkné harmonie a půvab písně. Nikdo neví, kolik zná písní - pravděpodobně všechny, co se narodily na Podluží, a zná i jiné, které tak citlivě doprovází. Vzácné je to, že tyto doprovody jsou pravdivé a výstižné. Je rodákem z nedalekého Lanžhota, známého města na jižní Moravě, o kterém je tolik veselých příhod a anekdot, sám se jim nebrání. Natáčení s ním bylo vždy plné veselí, úsměvu i jemného humoru. Je také zkušeným milovníkem vína.
František Šulák byl členem Břeclavanu a dalších souborů a muzik, teď hraje stabilně s Cimbálovou muzikou, která má jméno vyhlášeného pěvce Podluží Jožky Severina. Tato výborná muzika slaví deset let svého trvání a za tu dobu natočila několik zajímavých kompaktních disků a zapsala se do srdcí celého Podluží. Františku i muziko, "vaše potěšení” je i naše velká radost.
Křest tohoto alba byla velká sláva, na které se zúčastnili přední zpěváci lidových písní z blízka i daleka. Konal se 13. prosince v břeclavském Domě kultury za účasti početného a spokojeného obecenstva. Svým zpěvem potěšili Julie Kučerová -Severinová, Jožka Severin mladší i nejmladší, Jaroslav Tuček, František Studenka, Marie Prajková, Jan Beran, Luboš Málek a Luboš Holý i vynikající mužský sbor z Lanžhota. Pořad výstižně uváděla Marta Ondráčková, primášem byl Jan Blažek. V bohaté přehlídce účinkujících nechyběl ani Podlužák houslista Jan Kružík se svojí paní Renatou, také houslistkou.
Snad mohu prozradit, že nám byl nabídnut kouzelný mladý Modrý Portugal i známí "dva Němci - Müller a Thurgau" i další rozkošná vína, která zkrášlila oslavu Františkových šedesátin.

Jaroslav Jurášek

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 07.04.2004 v 13:43 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA