HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Potěšení moje

Časopis Folklor 2/04
Nové album bylo křtěno a věnováno velké potěše vyhlášeného cimbalisty Františka Šuláka, který je čerstvým šedesátníkem a mimo jiného velkým milovníkem písní. František je šťastným cimbalistou, který doprovodil snad celé zpěvavé Podluží. Má velký cit pro pěkné harmonie a půvab písně. Nikdo neví, kolik zná písní - pravděpodobně všechny, co se narodily na Podluží, a zná i jiné, které tak citlivě doprovází. Vzácné je to, že tyto doprovody jsou pravdivé a výstižné. Je rodákem z nedalekého Lanžhota, známého města na jižní Moravě, o kterém je tolik veselých příhod a anekdot, sám se jim nebrání. Natáčení s ním bylo vždy plné veselí, úsměvu i jemného humoru. Je také zkušeným milovníkem vína.
František Šulák byl členem Břeclavanu a dalších souborů a muzik, teď hraje stabilně s Cimbálovou muzikou, která má jméno vyhlášeného pěvce Podluží Jožky Severina. Tato výborná muzika slaví deset let svého trvání a za tu dobu natočila několik zajímavých kompaktních disků a zapsala se do srdcí celého Podluží. Františku i muziko, "vaše potěšení” je i naše velká radost.
Křest tohoto alba byla velká sláva, na které se zúčastnili přední zpěváci lidových písní z blízka i daleka. Konal se 13. prosince v břeclavském Domě kultury za účasti početného a spokojeného obecenstva. Svým zpěvem potěšili Julie Kučerová -Severinová, Jožka Severin mladší i nejmladší, Jaroslav Tuček, František Studenka, Marie Prajková, Jan Beran, Luboš Málek a Luboš Holý i vynikající mužský sbor z Lanžhota. Pořad výstižně uváděla Marta Ondráčková, primášem byl Jan Blažek. V bohaté přehlídce účinkujících nechyběl ani Podlužák houslista Jan Kružík se svojí paní Renatou, také houslistkou.
Snad mohu prozradit, že nám byl nabídnut kouzelný mladý Modrý Portugal i známí "dva Němci - Müller a Thurgau" i další rozkošná vína, která zkrášlila oslavu Františkových šedesátin.

Jaroslav Jurášek

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 07.04.2004 v 13:43 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA