HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

11. Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť 2004

Základní informace o jedenáctém ročníku festivalu
Ve dnech 7. - 9. května 2004 bude probíhat již jedenáctý ročník Středočeského folklorního festivalu. Základní pořady se budou opět konat v obci Tuchlovice u Kladna, ale pořadatelé připravují některé pořady i mimo ni. Tato ojedinělá kulturní akce daného regionu si už našla své místo v srdcích mnoha pravidelných návštěvníků. V současné době je festival odborníky řazen mezi přední folklorní festivaly v rámci celé republiky.
Letošní ročník festivalu je pořádán opět pod záštitou středočeského hejtmana Petra Bendla. Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení České republiky, Pražská folklorní unie a obec Tuchlovice za finančního přispění Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a KÚ Středočeského kraje a ve spolupráci s Ochranným svazem autorským. Mediálními partnery Středočeského folklorního festivalu v Tuchlovicích jsou Český rozhlas, Rádio Proglas a Mediatel Zlaté stránky.Festivalu se účastní folklorní soubory z Čech, Moravy, Slovenska i z dalších zemí. Základ však tvoří soubory ze Středních Čech a z Prahy.
Festival bude zahájen v pátek (7. května) v 18,30 hodin v prostorách rekonstruovaného kostela sv. Havla v Tuchlovicích pořadem "Písně, které vracejí čas" souboru dobových nástrojů Chairé po vedením J. Krčka. V sále kulturního domu DUO v Novém Strašecí se od 20 hodin v rámci programu nazvaného "Vítejte u nás" představí domácí soubor Čtyřlístek a jeho hostující soubory. Sobota (8. května) bude patřit dospělým souborům. Dopoledne se soubory představí volnými vystoupeními mezi 10. a 12. hodinou v obci Tuchlovice, po poledni (ve 13 hodin) budou zástupci souborů a hostů přijati starostou obce v hotelu Česká hospoda Tuchlovice. Od 14 hodin bude možné zhlédnout hlavní program "S písní a tancem nejen po Čechách, Moravě a Slovensku" v areálu bývalého letního kina, kde se představí všechny zúčastněné dospělé soubory. Od 19 hodin budou mít zájemci možnost učit se přímo od členů vystupujících souborů v rámci "Školy lidových tanců". Večer (od 20 hodin) proběhne v sále České hospody staročeská "Pouťová tancovačka". Bohatý program bude pokračovat od 21 hodin v areálu přírodního kina pořady "Od všeho trošku" a "Masopustní hrou o svatbě", což jsou představení věnovaná 55. výročí založení souboru Gaudeamus. Večer bude završen ve 22.30 ohňostrojem před Českou hospodou a ve 23 hodin folklorním nokturnem s názvem "Dostaveníčko pod lipami", opět v prostorech bývalého letního kina. Nedělní dopoledne a odpoledne (9. května) pak bude patřit stejně jako v minulých letech dětským souborům. Mezi 10 a 12 hodinou vystoupí dětské soubory v obci Tuchlovice, ve 13 hodin přijme zástupce zúčastněných dětských souborů starosta Tuchlovic a den vyvrcholí přehlídkou dětských středočeských souborů a jejich hostů "Přijeli jsme na pou".
Festivalu se zúčastní folklorní soubory z Čech, Moravy, Slovenska i z dalších zemí. Základ však tvoří soubory ze Středních Čech a z Prahy. Letos se divákům představí celkem 19 souborů:

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.04.2004 v 07:44 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA