HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

NÁVRATY KE KOŘENŮM, aneb SETKÁNÍ NÁRODNOSTNÍCH MENŠIN JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

BRNO, 15. 5. 2004
Právo na národnostní a etnickou identitu jako součást lidských práv respektuje identitu příslušníků národnostních menšin jako jednotlivců i skupiny projevující se zejména vlastní kulturou, tradicemi či jazykem, má na zřeteli vytváření multikulturní společnosti a usiluje o harmonické soužití národnostních menšin s většinovým obyvatelstvem.
I na území Jihomoravského kraje vedle sebe žijí příslušníci různých národnostních menšin a etnik, kteří se podílejí na kulturním, společenském a hospodářském životě a ve veřejných záležitostech.
NÁVRATY KE KOŘENŮM se uskuteční v Domě pánů z Kunštátu, Dominikánská 9, Brno, v sobotu 15. května 2004 od 10 hodin.
Pozvání přijali a na multikulturním setkání budou účinkovat zástupci slovenské menšiny v podobě dětského folklorního souboru a dospělého folklorního souboru PÚČIK, který v Brně působí již 13 let. Bulharské kulturní osvětové sdružení bude reprezentovat soubor Kytka, bulharské tance předvede i soubor bulharských lidových tanců PIRIN. SVAZ MAĎARŮ žijících v českých zemích jistě zaujme diváky temperamentními maďarskými tanci v podání souboru TISAVIRÁG. Polskou menšinu budou zastupovat děti z POLONUSU - polského klubu v Brně. A pokud máte rádi řecké písně a tance, jistě si nenecháte ujít vystoupení malých tanečníků ze souboru LYCEA ŘEKYŇ v ČR z Brna a velkých tanečníků ze souboru PROMETHEUS Řecké obce Brno. Do programu, který je připraven v průběhu celého dne, se dále zapojí Společenství Romů na Moravě, SPOLEČNOST JIŽNÍCH SLOVANŮ Brno, ASOCIACE RUSKÝCH SPOLKŮ v ČR, SDRUŽENÍ MORAVSKÝCH CHORVATŮ z Mikulova, KULTURNÍ SDRUŽENÍ OBČANŮ NĚMECKÉ NÁRODNOSTI v ČR, HELLENIKA NADAČNÍ FOND Brno, NĚMECKÝ JAZYKOVÝ A KULTURNÍ SPOLEK Brno, OBEC SLOVÁKOV v Brně, SDRUŽENÍ PRO BULHARSKO, SDRUŽENÍ ROMŮ A NÁRODNOSTNÍCH MENŠIN Hodonín, SPOLEČNOST PŘÁTEL PODKARPATSKÉ RUSI.
Záštitu nad setkáním převzal hejtman Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.05.2004 v 21:23 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA