HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

IX. JIHOČESKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL KOVÁŘOV 2004

28. až 30. května 2004
Ve dnech 28. až 30. května 2004 proběhne v malebné obci Kovářov již IX. ročník Jihočeského folklorního festivalu KOVÁŘOV 2004. Tento festival pořádají Jihočeský folklorní soubor Kovářovan spolu s Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici, Folklorním sdružením ČR, obcí Kovářov a Jihočeským folklorním sdružením za podpory Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Jihočeského kraje a Svazku obcí Milevska. Nad letošním ročníkem převzali záštitu poslanec Parlamentu České republiky Jaromír Talíř, hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník a starosta obce Kovářov Pavel Hroch.
Festival bude zahájen v pátek 28. května Dětským dnem. Dopoledne se představí dětské folklorní soubory na kovářovské návsi v rámci programu "Vesele si zpívejme"; vystoupí soubory Malý Kovářovan a Kovářovánek, oba z obce Kovářov, Javoráček z Lomnice nad Lužnicí, Taneční soubor Betty z Prahy a Malý furiant z Českých Budějovic. Odpoledne budou moci návštěvníci festivalu na návsi obdivovat zručnost lidových řemeslníků, kteří se představí spolu se členy dětských souborů v rámci programu "Učíme se řemesla". Pro děti bude připraveno zábavné odpoledne "Pojďme se bavit". Večer se dějiště festivalu přesune na hrad Zvíkov, kde v rámci koncertu "Zvíkovské nokturno" vystoupí Pícečtí pištci z Písku, Kovářovan z Kovářova a Valašský soubor Vsacan ze Vsetína.
Během sobotního Hlavního festivalového dne vystoupí dospělé soubory v programech "Dostaveníčko s Českým rozhlasem České Budějovice" (volná vystoupení souborů v přímém přenosu pro posluchače českobudějovického rozhlasu 106,4 FM), "Má milá má hezkou"(žert, vtip a satira v lidové písni), "Okénko hostů" (vystoupení souborů Vsacan a Betty), "Nalejte mě holbu piva" (veselé chvilky u džbánku) a "Mistrovství jihočeské kuchyně"(v jeho rámci proběhne soutěž o nejkrásnější jihočeskou hnětynku). Sobotní program obohatí i Kovářovský jarmark, pohádková loutková scéna pro děti, průvod souborů a ve večerních hodinách tancovačka a lidová veselice na návsi a ohňostroj.
Neděle se ponese ve znamení doprovodného programu Veselé hry kovářovské, který bude určen především dětem, případně těm odvážnějším z rodičů. Účastníci si budou moci vyzkoušet takové disciplíny jako hod vidlemi na cíl, lovení jihočeského kapra, srážení kuželních dřevěnek a mnoho dalších. Program na návsi budou doprovázet soubory Kovářovan a Malý Kovářovan.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas České Budějovice a Soukromá televizní společnost TV GIMI a.s., dalšími mediálními partnery pak Listy Písecka, Radio Proglas, Dětská tisková agentura, Mediatel, Milevské noviny, Písecké postřehy a Táborsko. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský (OSA).
Podrobnosti o festivalu poskytují internetové stránky

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.05.2004 v 11:43 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA