HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

ŠTĚPY 2004

Ve dnech 28. 5. - 30. 5. 2004 proběhl XIII. ročník mezinárodního dětského folklorního festivalu Štěpy ve Veselí nad Moravou.
Letošního festivalu se zúčastnilo sedm dětských souborů: Štěpnička z Veselí nad Moravou, Děcka z Kunovic, Prácheňáček ze Strakonic, Veličánek z Velké nad Veličkou, Spineček ze Vnorov, Malá Ostravička z Ostravy a Zlatňanka ze slovenských Zlatých Moravců.
V pátečním dopoledni proběhla tři vystoupení v kině Morava ve Veselí nad Moravou pro místní základní školy. Zde poprvé zazářil moderátor Tonda Doboš, který rozpohyboval celý sál a vtáhl děti do vystoupení souborů. To navodilo velmi příjemnou atmosféru.
V sobotu 29. 5. od 9.00 začal program "Roztančená ulice", ve kterém soubory pozvaly občany na nedělní hlavní program do Zámeckého parku. Od 14.00 začal v parku program "Zpívejte, tančete, bavte se...", který byl v režii místního Domu dětí a mládeže a byl věnován dětem k jejich svátku - Mezinárodnímu dni dětí. V 19.00 se uskutečnil v kulturním domě ve Velké nad Veličkou program "Když jsem byl malučký", který opět uváděl Tonda Doboš.
Festival vyvrcholil v neděli 30. 5., kdy ve 14.15 vyšel slavnostní průvod městem od kulturního domu do Zámeckého parku a v 15.00 zde začal hlavní program "Strašák je pašák" za účasti všech souborů. Program se setkal s bouřlivým ohlasem všech návštěvníků. Musím konstatovat, že strašák byl rozhodně pašák, a že myšlenka dvou moderátorů se osvědčila a přispěla k vtipnému a hladkému průběhu celého programu.
Z čestných hostů přijali pozvání: senátoři F. Mezihorák a J. Vaculík, ministr Z. Škromach, hejtman Jihomoravského kraje S. Juránek, předseda FoSu Z. Pšenica aj.

Mgr. Marcel Řimák,
organizační ředitel festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

Jako jeden z účastníků bych chtěl poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci ŠTĚPŮ 2004, a především panu Albertu Hauptmannovi za skvělou atmosféru. Myslím, že tak můžu učinit za celou Malou Ostravicu z Frýdku-Místku. Taky bych rád pozdrvail všchny účastníky a popřál jim spoustu dalších úspěchů. Dofám, že se zaze někdy potkáme.


Zveřejněno 01.06.2004 v 07:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA