HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

10. mezinárodní folklorní festival

FRÝDEK - MÍSTEK 2004
15. až 21.červen 2004
Letos se již po desáté sejdou příznivci folkloru na mezinárodním folklorním festivalu Frýdek - Místek.
Festival pořádají Město Frýdek - Místek, Folklorní sdružení České republiky a Dětský folklorní soubor Ostravička. Jako spolupořadatelé působí 7. ZŠ F-M, Základní umělecká škola F-M, Muzeum Beskyd F-M, Národní dům F-M, SLPT Ostravica F-M a Goodwill-vyšší odborná škola s.r.o. F-M.
Festival je pořádán pod osobní záštitou starostky města Frýdek-Místek Ing. Evy Richtrové.
V době od 16. do 20. června uvidí diváci zúčastněné soubory v jednotlivých programech ve Frýdku- Místku, Staré Vsi, Frýdlantu n.O., Kunčicích p.O., na Hukvaldech a v Petřvaldě. Hlavní vystoupení - Galakoncert - se koná v neděli 20.6.2004 v 16.00 hod. v kině Petra Bezruče ve Frýdku - Místku. Středa 16.6.2004 je dnem oficiálního zahájení festivalu. Večer připravili pořadatelé společnou zábavu souborů na nádvoří 7. ZŠ. Čtvrteční dopoledne patří výchovným koncertům pro školy, večer koncertují muziky na zámku ve F-M. V pátek navštíví soubory se svým programem výše jmenovaná okolní města a obce. Pod názvem Roztančené náměstí se od 18.00 hod. na Náměstí Svobody ve F-M představí v samostatných koncertech prvních šest souborů domácích i zahraničních. Sobotní ráno zahajuje opět na Náměstí Svobody dechový orchestr, který přivítá festivalový průvod městem. Od 9.00 hod. až do pozdních hodin večerních předvedou své umění jednotlivé soubory. V neděli od 9.30 hod. až téměř do doby odpoledního Galakocertu opět na Náměstí Svobody vystoupí další z celkem dvaceti dvou pozvaných souborů a muzik. Ve 20.00 hod. je v Národním domě F-M oficiální ukončení festivalu.
Postupně se představí soubory z různých regionů České republiky - Dyleň z Karlových Varů, Cifra z Uherského Hradiště, Mladinka z Plzně, Malí Jackové z Jablunkova, Oldrzychovice z Oldřichovic, Grunik z Ostravice, domácí Ondrášek, Ostravica, Malá Ostravica, Ostravička, CM Graj a Rozmarýn z Frýdku - Místku.Dětský pořad obohatí víc než desítka malých zpěváčků. Zahraničí reprezentují soubory Andancas z Brazílie, Ševardeni z Gruzie, Varaždin z Chorvatska, Tonalamatl z Mexika, Guamanique z Portorika, Koleso z Ukrajiny a Hájenka s muzikou Jarabinka a muzika Goluska ze Slovenska.
Je připraven i doprovodný program, ve kterém vystoupí Velký dechový orchestr VP F-M a Šuba-duba band z FM.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podpořili Město Frýdek-Místek, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Ministerstvo kultury České republiky, Krajský úřad Moravskoslezského kraje, CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR a celá řada sponzorů z okresu Frýdek-Místek

Zpracoval: Václav Horčička 5.6.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.06.2004 v 15:07 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA