HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Folklorní festival Mělnický Vrkoč 2004VI.
Zemská přehlídka českých dětských folklorních souborů

10.-13.6.2004
Ve dnech 10. až 13. června 2004 se v Mělníku uskuteční 11. ročník festivalu Mělnický Vrkoč spojený s VI. ročníkem Zemské přehlídky českých dětských folklorních souborů. Město Mělník v roce 2004 oslavuje výročí 730 let povýšení na město listinou Otakara Přemysla II.
Festivalová vystoupení zahajuje slovenský soubor Očovan z Očové v 17.00 ve čtvrtek 10.6.2004 v Kralupech nad Vltavou. V průběhu pátku 11/6/04 a soboty 12/6/04 se soubory představí divákům v Mělníku, Kralupech nad Vltavou a ve Mšeně na koncertech pro školy, pro seniory, ve volných vystoupeních v centrech měst .
Zahajovací koncert proběhne v Masarykově kulturním domě na Mělníku /pátek 11/6/04 v 18.00/ a hlavní festivalový program mohou diváci shlédnout na mělnickém náměstí/sobota 12/6/04 ve 14.00 hod./. Na mělnickém náměstí Míru bude souběžně probíhat jarmark lidových výrobků a řemesel. Festival bude zakončen v neděli 13/6/04 seminářem "Folklor na scéně" pod vedením režiséra Václava Bárty.
Účastníci festivalu: soubory Jarošovci Mělník, Jarošáček Mělník, Jaro Ústí nad Orlicí, Brněnský Valášek, Mužský a ženský sbor Míkovice, Coisceim Praha/irské tance/, FS OČOVAN Očová/Slovensko.
Členové pražského souboru Krušpánek a tanečních škol - sólové ukázky tanců - valašský starodávný, odzemek, čardáš, rokenrol, irské tance, tango.
Účastníci zemské přehlídky: dětské soubory Dyleň Karlovy Vary, Jaro Praha, Jiskřička Plzeň, Jitřenka Český Krumlov, Jitřenka Dolní Čermná, Kvítek Hradec Králové, Vysočánek Hlinsko, Slováček Brno.
Hlavním pořadatelem festivalu je sdružení Mělnický Vrkoč. Obnovil tradici folklorních setkání na Mělníku.
Hlavním pořadatelem Zemské přehlídky českých dětských folklorních souborů je Folklorní sdružení České republiky.
Spolupořadateli jsou Město Mělník, Město Kralupy nad Vltavou a Středočeský kraj.
Festival i přehlídku podporují Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo kultury ČR, Nadační fond Most naděje a řada dalších institucí, organizací, firem a podnikatelů.
Záštitu nad festivalem převzali Anna Čurdová, místopředsedkyně výboru Poslanecké sněmovny P ČR a Jaroslav Müllner, náměstek MŠMT.
Mediálními partnery festivalu a přehlídky jsou Český rozhlas, Rádio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival a přehlídku dále podpořili: CAC Leasing Praha a OSA Praha.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.06.2004 v 15:14 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA