HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Ohlédnutí za IX. jihočeským folklorním festivalem Kovářov 2004

Kovářov 28. - 30. května 2004
IX. jihočeský folklorní festival Kovářov 2004 proběhl 28. - 30. května v obci Kovářov na krásné rozkvetlé návsi. Diváci shlédli řadu tématických folklorních pořadů, ale nechyběly ani tradiční programy doprovodné, například lidový jarmark, řemeslné dílny, Veselé hry kovářovské, divadelní představení pro děti, vzlety balónu, ohňostroj a další. Některé programy měli diváci možnost shlédnout i na hradě Zvíkově ( večerní "Zvíkovské nokturno") či Kostelci nad Vltavou ( folklorní program v rámci "Zíbrtova Kostelce").
Jihočeský folklorní festival
Folklorní soubor Kovářovan
Festival navštívilo celkem 20 souborů, představilo se 455 účinkujících a počet diváků během všech tří festivalových dnů činí odhadem 1 500. Kovářovský festival se ocitl i letos na vlnách Českého rozhlasu České Budějovice a tak posluchači měli opět možnost být pomocí rozhlasových vln na kovářovské návsi. Živé vysílání z pódia jednoho z pořadů probíhalo v sobotu 29. května. Vysíláním českobudějovického rozhlasu se divácký počet rozšířil ještě přibližně o 80 000 posluchačů.
Z jihočeských folklorních souborů se představily:
Kovářovánek, Malý Kovářovan, Malý Furiant, Kovářovan, Malý Furiant-starší, Javor, Soumrak, Libín-S, Blaťácký soubor, Soběslavská chasa mladá, Písečan, Doudleban, Prácheňský soubor, Stražišťan, Bechyňská Duha.
Hosté festivalu:
Valašský soubor Vsacan, dětský folklorní soubor Kamýček, Písečští pištci, dětské divadlo z Obděnic a divadelní spolek Fikar.
Jihočeský folklorní festival
Folklorní soubor Vsacan
Chtěli bychom poděkovat všem vystupujícím za jejich výkony, kterými se v Kovářově představili a přispěli tak k hodnotnému kulturnímu zážitku všech zúčastněných. Těší nás, že se již devátý rok máme možnost setkávat s jednotlivými folklorními soubory, které udržují lidové tradice jihočeského regionu či jiných oblastí České republiky.
Veliké poděkování patří všem našim spolupořadatelům, Národnímu ústavu lidové kultury ve Strážnici, Folklornímu sdružení ČR, obci Kovářov, Jihočeskému folklornímu sdružení za pomoc při realizaci tohoto jedinečného projektu Jihočeského kraje.
Festival probíhal za podpory MK ČR, MŠMT ČR, Jihočeského kraje, Svazku obcí Milevska a významnou měrou přispěli generální, hlavní, ostatní sponzoři i mediální partneři, všem velice děkujeme.
Velké uznání zaslouží naši patroni, Jaromír Talíř - PS P ČR, Jan Zahradník - hejtman Jihočeského kraje a Pavel Hroch - starosta obce Kovářov.
V neposlední řadě děkujeme členům Kovářovanu, jakožto hlavním organizátorům, i dalším dobrovolným pracovníkům za neúnavnou organizační práci a také všem divákům, kteří navštívili již IX. jihočeský folklorní festival Kovářov 2004.
Těšíme se nashledanou na jubilejním X. jihočeském folklorním festivalu Kovářov 2005 ve dnech 3. - 5. června 2005.

manželé Milan a Pavla Škochovi
ředitelé festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.06.2004 v 08:13 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA