HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

MEZINÁRODNÍ DĚTSKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL

XVII. Mezinárodní dětské folklorní dny v Liptále
LIPTÁL 2004
Ve dnech 11. až 13. června 2004 se již sedmnáctým rokem setkají v obci Liptál dětské domácí i zahraniční soubory na festivalu XVII. Mezinárodní dětské folklorní dny v Liptále. Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení České republiky.Obecní úřad Liptál, Folklorní sdružení Lipta Liptál, Krajský úřad Zlín, Valašské folklorní sdružení Základní škola Liptál a Dětský domov - Speciální škola Liptál .
Záštitu nad festivalem převzala Alena Gajdůšková, senátorka Senátu Parlamentu České republiky, Jaroslava Přibylová, náměstkyně ministra obrany a Jiří Severin, člen rady Zlínského kraje pro kulturu.
Liptál leží v krásném prostředí Valašska nedaleko od Vsetína. Víceúčelový přírodní amfiteátr obce a obětavost pořadatelů festivalu vytváří pěkné prostředí pro účinkující i návštěvníky. Již osmým rokem je festival v úzkém kontaktu s mezinárodním armádním folklorním festivalem Rožnovská valaška, který probíhá ve stejné době ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově, kde dětské soubory předvádějí také své umění.
Za šestnáct let historie tohoto dětského festivalu navštívily Liptál soubory nejen z celé republiky, ale téměř z celého světa. V samotné obci působí soubor Lipta, který má ve svých třech dětských souborech na devadesát dětí.
Českou republiku bude reprezentovat deset souborů. Velký důraz je kladen na soubory z Valašska. Domácí soubory Malůšata, Malou Liptu a Country skupinu Poupata doplní Malý Vizovjánek z Vizovic a Malá Jasénka a Charita ze Vsetína, dále pak Hanáček z Brna, Hanáček z Tovačova, Děcka z Kunovic a Kyjovjánek z Kyjova. Mezi zahraniční účastníky festivalu budou patřit folklorní soubory Považan, Borievka a Zlatý Levík ze Slovenska a Bystritsa z Bulharska.
Součástí dětských slavností je i výstavka prací dětí Dětského domova - Speciální školy Liptál.
Po oba dny jsou pro všechny děti připraveny soutěžní hry se sladkými odměnami pro vítěze.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice Č R a další.

Zpracoval: Václav Horčička, 8.6.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.06.2004 v 12:47 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA