HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

KUNOVSKÉ LÉTO 2004

14. až 20. června 2004 - Kunovice
Ve dnech 14. až 20. června 2004 pořádají Občanské sdružení Kunovjan, Město Kunovice a Folklorní sdružení České republiky ve spolupráci s městy Uherské Hradiště a Staré Město XI. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu KUNOVSKÉ LÉTO.
Záštitu nad touto akcí převzal místopředseda Senátu PČR Mirek Topolánek, senátor Josef Vaculík a hejtman Zlínského kraje František Slavík.
Na festivalu se představí osmnáct dětských folklorních souborů a dětských lidových muzik z České republiky a šest souborů zahraničních.
Bohatý program festivalu zahajuje v pondělí 14. června 2004 v přírodním areálu v Kunovicích řezbářské sympozium, které provází celý festival. V úterý 15. června v Lázních Ostrožská Nová Ves bude v 18.00 hod. uveden Profilový pořad, stejně jako 16. června v Uherském Hradišti. V tento den zahájí v Kunovicích v 9.00 hod. řezbářská škola, která potrvá až do konce festivalu. V 10.00 hod. se uskuteční první výchovný koncert s taneční dílnou v Popovicích, druhý ve čtvrtek ve Starém Městě a třetí v pátek v Polešovicích. Ve čtvrtek od 17.00 hod. se po průvodu městem roztančí soubory v ulicích a na Masarykově náměstí ve Starém Městě. V pátek 18. června uvedou v 19.00 hod. v přírodním areálu v Kunovicích soubory POLENO z Bratislavy a BUFO z Prahy pořad Převážně - nevážně, po kterém následuje tancovačka s V.S.P. Bandem. Sobotní program 19. června zahájí v 8.00 hod. Svatojánský jarmark lidových řemesel na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti. V 9.30 hod. vystoupí soubory na výstavě Zahrada Moravy ve Starém Městě a v 10.00 hod. bude v Uherském Hradišti soutěž verbířů s ukázkami chlapeckých her a tanců. V přírodním areálu v Kunovicích začíná v 15.30 hod. soutěžní pořad Bosá léta a v 18.00 hod. následuje zábavní a taneční večer Večerní muzicírování. Večer bude ukončen, pouze pro děti, ve 22.00 hod. ohňostrojem. Neděli otvírá již v 7.30 mše svatá za festivalové děti. V 9.30 hod opět vystoupí soubory na výstavě Zahrada Moravy a následně budou soutěžit malí zpěváčci. Potom již v Kunovicích dojde festival do svého finále, přes slavnostní průvod městem ve 13.30 hod. s vystoupením před radnicí, vernisáž řezbářských děl ve 14.45 hod. až ke galaprogramu v přírodním areálu v 15.00 hod. pod názvem Hop nožky moje.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podpořili Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Zlínský kraj, CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR, Slovácké muzeum Uherské Hradiště, Klub kultury Uherské Hradiště, Program obnovy venkova, Spolek pro Obnovu venkova v České republice, Škola vesnice v Modré, Visegrádský fond, Česká národní agentura MLÁDEŽ, Nadace Děti - kultura -sport a sponzoři.

Zpracoval: Václav Horčička 14.6.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

24.06.2004 v 21:46Sklenaříková Hana

Myslím, že by si děti, které na tomto festivalu vystupovaly zasloužily i prezentaci fotografií. Jistě by jim to udělalo radost a nejen jim, ale i všem příznivcům folklórního dění. Jistě by se to projevilo i v usilovnější přípravě na další akce. Co vy na to??


Zveřejněno 15.06.2004 v 08:03 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA