HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

VII. ročník cyklu letních folklorních večerů
F SCÉNA 2004

24. 6. - 24. 7. 2004 BRNO
Myšlenka vytvořit cyklus letních folklorních večerů vznikla ze zájmu rozšířit nabídku brněnského kulturního kalendáře v letních měsících. Proto Brňanům a lidem, kteří přijeli do Brna, ať už ze zahraničí nebo z České republiky, nabízíme možnost seznámit se s lidovými tradicemi (hudbou, písněmi, tanci a zvyky), s rozmanitostí a krásou českého, moravského a slovenského folkloru, ale i s lidovými tradicemi jiných zemí.
Projekt "F SCÉNA" je již od počátku zahrnut do komplexu Brněnského kulturního léta, jež je pořádáno, jako již každoročně, Kulturním a informačním centrem města Brna. "F SCÉNA" je letos realizována formou pěti prodloužených víkendů (čtvrtek, pátek, sobota), kdy každý víkend (tedy tři večery po sobě následující) vystupuje jeden folklorní soubor. Představení se konají v historickém centru města Brna na nádvoří Staré radnice - vždy ve 20.30 hodin za každého počasí.
V rámci "F SCÉNY" uvádějí své celovečerní programy přední folklorní soubory především z České republiky. Naší snahou je nabídnout divákům rozmanitost a pestrost folkloru. Proto nás při výběru účastníků "F SCÉNY" zajímá nejen kvalita - tedy umělecká úroveň souboru, ale také region, odkud soubor pochází, a rovněž etnografické oblasti, které daný soubor zpracovává. Vedle českého a moravského folkloru dostávají prostor i melodie a tance slovenské a to jak v podání našich souborů věnujících se Slovensku, tak i v podání hostujících souborů právě ze Slovenské republiky. Slováci však nejsou jedinými zahraničními hosty "F SCÉNY". Usilujeme o to, aby se na každém ročníku letní scény objevil alespoň jeden zahraniční host - nejlépe zaoceánský. Většinou hledáme mezi soubory účinkujícími na předních českých a slovenských festivalech (např. MFF STRÁŽNICE, MFF MYJAVA), nebo tito, pro diváky velice atraktivní, cizokrajní hudebníci a tanečníci přijíždějí do ČR na naše pozvání.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

26.06.2004 v 13:14Vladimír Focko

Dobrý den,bohužel jsem nenalezl program F SCÉNY 2004. Je někde k dohledání?Děkuji a jsem s pozdravem. Vladimír Focko


DALŠÍ INFORMACE: F Scéna
Zveřejněno 23.06.2004 v 15:00 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA