HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

NÁRODOPISNÝ FESTIVAL KYJOVSKÉHO SLOVÁCKA
SVATOBOŘICE - MISTŘÍN

9. - 11. července 2004
O víkendu 9. až 11. července 2004 se koná ve Svatobořicích - Mistříně na Hodonínsku Národopisného festivalu Kyjovského Slovácka.
Ve Svatobořicích - Mistříně se po dvou letech opět otevřou brány místního festivalového areálu U Dvora a hosté festivalu mohou společně po tři dny nahlédnout do festivalové regionální programové knihy. Své umění a naše lidové tradice Vám představí národopisné taneční soubory, cimbálové muziky, dechové hudby, pěvecké sbory i sólisté z kyjovského Dolňácka (vedle místních souborů, také kolektivy z Bukovan, Dubňan, Šardic, Vracova, Kyjova, Ratíškovic, Moravan, Skoronic) a hanácko-slováckého Ždánicka (soubory ze Archlebova, Ždánic, Čejkovic, Stavěšic a Dambořic). Hosty festivalu ve Svatobořicích-Mistříně budou slovenský soubor Technik Bratislava, valašský krúžek Rusavjan z Rusavy. Z Horňácka se zúčastní mužský sbor z Javorníka a z Podluží mužský sbor z Kostic.
Tematické a přehlídkové folklorní pořady se uskuteční v pátek večer, v sobotu odpoledne a večer a v neděli během dne. V pátek bude místní folklor a lidová hudba doplněna taneční zábavou v country stylu, v sobotu si můžete zatancovat při cimbálových kapelách I dechové hudbě. Součástí festivalu je nedělní koncert v místním farním kostele a po všechny festivalové dny výstava krajin malířů Vladimíra a Libora Vašíčkových v budově školy.
Kyjovsko je známo velkým počtem folklorních kolektivů, které v různých podobách působí téměř v každé obci nebo městě tohoto nevelkého regionu a umělecky při vystoupení na doma i v zahraničí nebo pořádáním výročních lidových zvyků rozvíjejí slovácké lidové tradice. Proto cílem pořadatelů festivalu je trvalá podpora a pomoc všem působícím folklorním souborům.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Svatobořice-Mistřín
Zveřejněno 08.07.2004 v 07:50 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA