HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

11.ročník
Mezinárodní folklórní festival Klatovy 2004

Klatovy 8. - 11. 7. 2004
Festival byl oficiálně zahájen v pátek 9.7. 2004 v 15:30hod. na náměstí Míru v Klatovech. Samotná vystoupení souborů však začala již o den dříve od 20:00hod. programem s názvem "Folklór bez hranic",
který se uskutečnil v letním kině v Klatovech a vystoupily zde čtyři zahraniční soubory. V pátek od 18:30hod. do 20:00hod. probíhal program v kostele Sv. Vavřince s názvem " Muzikanti hrajte".
V sobotu 10.7. od 9:30hod. do 11:00hod. se konalo slavnostní přijetí zástupců souborů starostou města Karlem Mrázem na místní radnici. Zúčastnili se ho i ministr životního prostředí Libor Ambrozek, poslanec PS PČR Jiří Bílý a mnoho dalších hostů. Sobotní odpoledne přesněji od 14:00hod. do 16:hod. zpříjemnili tanečníci návštěvníkům opět na náměstí v Klatovech. Od 19:00hod. do 21:00hod. probíhal festivalový galaprogram "Klatovy 2004" ve zcela zaplněném sále Městského kulturního střediska (cca 400 diváků). Po jeho skončení se opět od 21:00hod. do 24:00hod. roztančilo klatovské náměstí.
V neděli od 10:00hod. do 11:30hod. pokračoval program slavnostním průvodem městem ukončeným krátkým vystoupením všech souborů opět na hlavním pódiu na náměstí. Od 14:00hod. do 16:00hod. tančili na náměstí dětské soubory v pořadu s názvem "Kdo si hraje nezlobí". Poslední setkání s tancem a lidovou písničkou probíhalo od 16:00hod. do 18:00hod. pod názvem "Naši hosté se loučí". Každý pořad na klatovském náměstí navštívilo cca 800 diváků.
Kromě těchto hlavních pořadů probíhalo během festivalu i mnoho pořadů doprovodných např. vystoupení souborů v Městském parku v Klatovech nebo vystoupení na hradech Klenová a Velhartice.
Festival se konal pod záštitou ministra životního prostředí Libora Ambrozka, poslance PS PČR Jiřího Bílého a starosty města Klatov Karla Mráze. Finanční podporou přispělo mnoho institucí - Mezinárodní višegrádský fond, Folklórní sdružení ČR, Plzeňský kraj, město Klatovy a mnoho dalších sponzorů. Prezidentkou festivalu byla jako každoročně pí. Irena Valentová a hlavním organizátorem Folklórní sdružení Šumava Klatovy.
XI. ročníku se zúčastnily tyto soubory: Šumavánek a Šumava Klatovy, Lipina - Vracov, Májek - Brno, Mrákov a Mráček z Mrákova, Barunka - Česká Skalice, Stázka - Teplá, Benešáček - Benešov, PAYS DE HANAU - Francie, Lasowiaci - Polsko, Ogrenietis - Lotyšsko, Les Éclusiers - Kanada, Kis Kurázsi - Maďarsko a Dúbrava - Slovensko. Celkem asi 500 tanečníků a muzikantů.

Vypracoval: David Kolář 14.7.2004
TEL: 603183068

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 26.07.2004 v 08:32 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA