HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XV. Mezinárodní folklorní festival Brno´04

26. - 29. srpna 2004
Ve středu 25. srpna se do Brna sjedou zahraniční folklorní soubory, aby se od 26. srpna zúčastnily jubilejního, patnáctého Mezinárodního folklorního festivalu Brno´04.
Festival pořádá Sdružení přátel folkloru v Brně spolu s Folklorním sdružením ČR za podpory Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Jihomoravského kraje, Statutárního města Brně, Úřadu městské části Brno-Líšeň a Folklorního sdružení ČR. Záštitu nad festivalem převzali ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek a primátor Statutárního města Brna Petr Duchoň.
V dvanácti pořadech se představí soubory z Bulharska, Indie, Kolumbie, Lotyšska a Slovenska, 30 souborů a sólistů z České republiky, lidový řemeslníci z Moravy a Slovenska. Celkem diváci mohou strávit 22 hodin s lidovým tancem a písničkou z celého světa v podání zhruba tisícovky účinkujících. V řemeslné uličce si mohou nejen nakoupit zboží zhotovené tradičními technikami, ale mohou se v rámci "Dílny" naučit základům práce z voskovou batikou a jak vyrábět vizovické pečivo.
Brněnský festival, je jedním ze tří festivalů v ČR, který se může pochlubit statutem CIOFF, je rovněž členským festivalem IOV. Přesto, že se jedná o festival konaný ve velkém městě, našel si svoje místo jak mezi folkloristy, tak i mezi diváky konzumenty - tedy diváky bez odborných znalostí v oboru.
V letošním roce proběhnou všechna vystoupení na pódiích Staré radnice a Nové radnice, dále potom v divadle Radost a v Dělnickém domě v Brně-Líšni. Kromě novinky na letošním festivalu ve formě lidových řemesel a dílny, zaznamenají diváci změny také v pořádání sobotního "průvodu". Tento se ze souvislého několikastupu krojovaných změní na samostatně jdoucí skupiny krojovaných, které na předem určených místech budou předvádět krátká vystoupení. Na každém z těchto míst se takto představí všichni účastníci festivalu.

Vstupenky na XV. MFF Brno lze zakoupit u jednotlivých představení, v předprodeji KIC města Brna nebo telefonicky zajistit na č. 724 200 049.
Zpracoval : Milan Zelinka 28.7.2004

Zpracoval : Milan Zelinka

Tisková zpráva

Sdružení přátel folkloru v Brně
Charbulova 3, 618 00 Brno

Kontakt:
Milan Zelinka, předseda,
tel.: 548 535 765, 603 420 017
Milan Zelinka - president festivalu
fax: 548 535 765
Mobil: 603 420 017
E-mail: spfvb@quick.cz
E-mail: mff.brno@centrum.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.08.2004 v 21:30 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA