HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

LIDOVÝ ROK 2004
XV. národní přehlídka folklorních souborů a skupin

4. a 5. září 2004 na Zámeckém náměstí ve Velké Bystřici
Ve dnech 4. a 5. září 2004 se ve Velké Bystřici na Olomoucku uskuteční již XV. ročník národní přehlídky folklorních souborů a skupin LIDOVÝ ROK, kterou pořádá Město Velká Bystřice, Folklorní sdružení České republiky, Folklorní soubor Haná a Kulturní středisko Velká Bystřice. Záštitu nad letošním ročníkem tohoto festivalu převzal Ministr životního prostředí Libor Ambrozek, hejtman Olomouckého kraje Jan Březina a primátor města Olomouce Martin Tesařík. I v letošním roce akci podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Festival LIDOVÝ ROK má jedinečné postavení mezi obdobnými festivaly a přehlídkami u nás. Jako jediný je přímo programově zaměřen na lidové zvyky a obyčeje a jejich prezentaci folklorními soubory a skupinami. Jeho cílem je přispět k přiblížení mnohdy již zapomenutých zvyků současnému divákovi, uchovávání a dokumentace těchto klenotů lidové kultury naší země příštím generacím.
Festival bude zahájen v sobotu 4. září ve 14,oo hod. na podiu na Zámeckém náměstí přehlídkou dětských souborů . V 17,oo hod. vystoupí zahraniční host přehlídky- dětský soubor OTROŠKA ze Slovinska a program bude pokračovat koncertním vystoupením dechové hudby Bystřičanka. Ve 20,oo hod. vystoupí další zahraniční host přehlídky, souborEL CIMARRON z Argentiny, následovat budou vystoupení souborů POLANA a JISKRA.
Ve 22,oo hod. zpestří návštěvníkům večer Ohňostroj a po něm bude až do 24,oo hod. následovat na Zámeckém náměstí lidová veselice s názvem : "V dobrym zme se zešli" .
Folklorní festival Lidový rok Velká Bystřice
Lidový rok
Neděle 5. září bude zahájena v 10,oo hod. přehlídkovým vystoupení dospělých souborů. Ve 13 hod. bude následovat doprovodný program, kde vystoupí soubor ze Slovinska, návštěvníci přehlídky mohou shlédnout i ukázky country tanců a historického šermu. Hlavní festivalový GALAPROGRAM "Debe decke tak belo" ve 14 hod. nabídne pestrou přehlídku dospělého folkloru z různých koutů Čech,Moravy a Slezska..V tomto přehlídkovém bloku budou opět zařazena i vystoupení zahraničních souborů z Agentiny a Slovinska.
Součástí přehlídky je po oba dny ŘEMESLNÝ JARMARK. Další doprovodnou akcí je výstava fotografií: Leo Schwarz a Velká Bystřicie, která bude instalována v přízemí velkobystřické radnice.
Folklorní festival Lidový rok Velká Bystřice
Lidový rok 2004
V programech účinkují dětské soubory: Jiskřička-Plzeň, Rosenka-Milotice, Ostravička-Frýdek Místek, Malá Lipta- Liptál, Klásek- Kralice na Hané, Krušpánek, Kanafaska, Čekanka z Velká Bystřice, Šternberská muzička, Otroška -Slovinsko.
Dospělé soubory: Slezan-Český Těšín, Rusavjan - Rusava, Polana-Brno, Jiskra-Plzeň,
Pálava- Mikulov, Haná a Mladá Haná Velká Bystřice, EL Cimarron - Argentina.
Vstup na všechny akce festivalu je zdarma
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Slavnosti podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha , Sdružení Tradice ČR a další sponzoři.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 25.08.2004 v 15:13 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA