HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XV.Mezinárodní folklorní festival Brno´04 - 1. den

Ve čtvrtek 26.8.2004 v 19,00 se v Brně opět po roce rozezněla festivalová znělka. Na scéně Loutkového divadla RADOST, kde proběhl zahajovací koncert, se v průběhu večera vystřídali soubory z Brněnska: Černovická krojovaná skupina, Křenovák a Líšňáci.Ze zahraničních souborů svým strhujícím výkonem zaujal soubor Zornitsa z Bulharska. Dynamické a pěkné vystoupení předvedl dětský soubor Kornička ze sousedního Slovenska a dlouhý potlesk diváků byl oceněním pro soubor Creadores eméritos de Bolívar z Kolumbie.
V hledišti bylo možno vidět a na rautu po koncertu bylo možné se setkat s Miroslavou Němcovou místopředsedkyní poslanecké sněmovny, Stanislavem Juránkem hejtmanem Jihomoravského kraje, Petrem Duchněm primátorem Statutárního města Brna, PhDr.Vlastou Ondrušovou z Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici, Mnislavem Zeleným bývalým velvyslancem ČR v Kolubii, Dr. Františkem Kovářem generálním tajemníkem pro zahraniční vztahy České obce sokolské, panem Bohuslavem Hrubešem zástupcem FoS ČR, zakladatelem brněnského festivalu Mgr. Janem Miroslavem Kristem a spoustou dalších osobností z politického či folklorního života. Přítomni byli také zástupci firem, které festivalu finačně přispívají k možnosti jeho realizace.
Divácké ohlasy na první veřejný koncert XV.Mezinárodního folklorního festivalu v Brně byly nadmíru pozitivní, přijměte touto cestou pozvání na další festivalová představení, která proběhnou především v centu města Brna, ale také např. v městské části Brno - Líšeň.
Podrobný program lze najít na adrese : //www.folklornet.cz/

M.Z.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 27.08.2004 v 07:22 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA