HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

16. ročník festivalu s mezinárodní účastí "SETKÁNÍ S FOLKLÓREM"

Hradec Králové a Hrádek u Nechanic 20.-22. srpna 2004
S lidovou písničkou "Od Šumavy k Tatrám"
Letošní ročník festivalu SETKÁNÍ S FOLKLÓREM přivedl do Hradce Králové soubory, které se sjely z míst, ležících na této pomyslné linii.
Chodský soubor MRÁKOV přivezl písničky a tance plné temperamentu, veselí a radosti ze života. Však ty jejich písničky všichni dobře známe! Zpíváme si je často právě ve chvílích, kdy se radujeme a když je nám dobře u srdce.
Vezmeme-li to z Chodska šikmo na severovýchod, ocitneme se v metropoli východních Čech. Tady, v Hradci Králové, jsou doma dva soubory: KVÍTEK a DOUBEK. Ještě nedávno to byl soubor jeden, ale i dnes mají oba soubory mnoho společného. Pro návštěvníky festivalu si připravily písničky a tance, které mají sami rádi a kterými chtěli potěšit i je.
VONIČKA zastupovala na tomto festivalu Moravu. Přijela, aby nám přiblížila folklór regionu Těšínského Slezska a Lašska, rodiště slavného hudebního skladatele Leoše Janáčka.
A TELGÁRTČOK je právě tím souborem, který dokládá pravdivost našeho podtitulu. Jeho domovem je městečko Telgárt, ležící pod úpatím Nízkých Tater, v údolí pod Kráĺovou hoĺou. Telgártčok nám přivezl říkadla, písně, zvyky a obyčeje svého domova - Horehroní. Tento soubor má pro Kvítek i pro tento festival zvláštní význam. Je to soubor, který jako první v roce 1988 na akci nazvanou "Setkání s folklórem" přijel, a je pravidelným hostem tohoto festivalu každé čtyři roky. Letos Hradec Králové navštívil popáté.
Soubor Kvítek, který tento festival už pošestnácté připravil, chtěl příznivce folklóru v krajském městě a návštěvníky zámku Hrádek u Nechanic předvedením těchto souborů potěšit. Věříme, že všechny soubory melodiemi svých písní zapůsobily na sluch, a rytmy tanců a krásou krojů na zrak každého návštěvníka. A to i přes to, že nám počasí moc nepřálo!
Organizátorem a pořadatelem festivalu byl královéhradecký soubor Kvítek, spolupořadateli Hradecká kulturní a vzdělávací společnost, Folklórní sdružení ČR, Kulturní středisko v Nechanicích a zámek Hrádek u Nechanic. Festival se konal za podpory Královéhradeckého kraje, Města Hradec Králové, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva kultury ČR. Patronát nad festivalem převzal hejtman Královéhradeckého kraje Ing. Pavel Bradík.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 31.08.2004 v 21:49 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA