HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Kovářov 3. září oslavoval

Kovářov
Jihočeská obec Kovářov ožila v pátek 3. září oslavami. První významnou událostí bylo vyhodnocení jubilejního desátého krajského kola soutěže v Programu obnovy venkova, kdy se do Kovářova sjeli zástupci soutěžících obcí, aby převzali ocenění udělená krajskou hodnotící komisí. Obec Kovářov získala v této soutěži 1. místo a stala se nositelem titulu Jihočeská vesnice roku 2004.
Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v místním kulturním domě za účasti významných hostů Jihočeského kraje, Ministerstva zemědělství, Ministerstva pro místní rozvoj, Spolku pro obnovu venkova ČR, Svazu měst a obcí ČR, zástupců Poslanecké sněmovny, Senátu Parlamentu České republiky, Folklorního sdružení ČR, Nadace Vltava a dalších.
O kulturní program celého dne se staraly složky Občanského sdružení Kovářovan. Jako první se představili zpěváci Kovářovanu ve vstupu "Přiletěli dva holoubci", dále následovalo vystoupení dětských souborů Kovářovánek a Malý Kovářovan s programem "Na louce". Divadelní společnost Podkova, další složka sdružení, předvedla etudu "Zdravý nemocný" z komedie Doma je doma aneb Trampoty čistě manželské. S country tanci vystoupily děti z Malého Kovářovanu a ukázaly, že si dovedou poradit i s jiným tanečním žánrem. Na závěr slavnostního vyhlášení se na jevišti představil přítomným hostům Kovářovan s celosouborovým vystoupením s názvem "Nechoď tam, pojď radš k nám".
Těší nás, že Občanské sdružení Kovářovan svými aktivitami významnou měrou přispělo k ocenění Kovářova v letošním jubilejním ročníku soutěže, což potvrzovali zástupci krajské hodnotící komise. Důležitou úlohu folkloru v obci potvrzují i slova hejtmana Jihočeského kraje RNDr. Jana Zahradníka v publikaci vydané u příležitosti X. ročníku soutěže, ze které vybíráme následující citaci ... "Velmi silnou pozici má v obci také folklor. Činnost spolku Kovářovan i každoroční festival jsou toho asi nejviditelnějšími projevy. Věnovat se folkloru znamená poznávat život, pocity, přání, hodnoty a myšlení našich předků. Poznat, čím žili oni, a do dnešních dnů si přenést jejich zkušenosti" (konec citace).
O tom, že se v obci opravdu daří rozvíjet lidové tradice, svědčí dvacetiletá činnost folklorního souboru Kovářovan, který si toto výročí připomenul a oslavil také 3. září v místním kulturním domě. Oslava tohoto jubilea byla zahájena společným setkáním a fotem současných i bývalých členů Kovářovanu. Souboru poděkovali za činnost jeho vedoucí, starosta obce a pogratulovat přijel Kovářovským i soubor Doudleban, který se během večera představil s programem stejně jako jubilant. Oslavám byli přítomni další významní hosté, kteří soubor v jeho činnostech podporují, Ing. Jaromír Talíř, poslanec Parlamentu ČR a Mgr. František Fořt, předseda správní rady Nadace Vltava.
Po úvodní oficiální části se dobře bavily nejen folklorní soubory, hosté, ale i diváci, kteří zaplnili místní kulturní dům.
Všem přítomným do pozdních nočních hodin hrála k poslechu a tanci Chrástecká kapela Ratata.

Vedoucí souboru Kovářovan
manželé Milan a Pavla Škochovi

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Kovářov
Zveřejněno 07.09.2004 v 07:53 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA