HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XXII. PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI

12. září 2004 na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově
Ve neděli 12. září 2004 proběhnou v Prostějově již XXII.PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI navazující na tradičně pořádané hody.
Festival organizuje Město Prostějov, Folklorní sdružení České republiky a DUHA - kulturní klub u hradeb v Prostějově tradičně ve spolupráci s Hanáckým folklorním sdružením se sídlem v Prostějově.
Záštitu nad slavnostmi převzal starosta města Prostějova Jan Tesař.
Na hodovou neděli je připraven bohatý program. Již od rána vyhrává Vřesovanka, krojovaná hanácká dechovka Vladimíra Žocha z Vřesovic. Dětské hanácké soubory se představí v komponovaném pásmu Jaro na Hané. Soubory z Vyškova, Prostějova, Kralic, Ústí u Hranic, Prosenice, Němčic a Dzbel se představí s pásmy tanců a dětských her, např. Smrtka, Jaro na Hané, Štanderle pro Madlenku, Jahodáři atd. Ještě dopoledne následuje koncert CM z Konice s primášem Josefem Maškem. Odpoledne zahajuje pořad Weytora s milostnými, žertovnými a pijáckémi písněmi středověku, renesance a baroka. V komponovaném pořadu Či só hode... vystoupí dospělé hanácké soubory Trnka z Vyškova, Cholinka z Choliny na Hané, Haná z Přerova, Olešnica z Doloplaz, Mánes z Prostějova, Klas z Kralice na Hané, Haná a Mladá Haná z Velké Bystřice. Večer uzavírá slavnosti koncert špičkové folkové skupiny Kamelot. Programy dětských a dospělých souborů provází slovem Marie Pachtová z Vyškova.
Bohatý je doprovodný program. Na nám. T. G. Masaryka se bude konat tradiční hodový jarmark, jehož součástí bude nejen prodej výrobků lidových řemeslníků, ale rovněž předvádění jejich práce. Na své si přijdou rovněž milovníci tradiční kuchyně, je zajištěno hodové občerstvení.
V Nové synagoze k jejímu stému výročí a k 55. výročí Husova sboru v Prostějově a v kostele Povýšení svatého kříže se budou konat mše a slavnostní bohoslužby se svátostním požehnáním. Zároveň je připravena výstava fotografií starého Prostějova.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Slavnosti podpořili Sdružení Tradice ČR, Ochranný svaz autorů Praha, CAC Leasing a.s. Praha, Sdružení hasičů Čech a Moravy, finančně přispívá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Zpracoval: Václav Horčička 3.9.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Hanácké slavnosti
Zveřejněno 07.09.2004 v 09:12 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA