HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

K jubileu Ladislava Michálka

Časopis Folklor 5/2004
Stává se, že vývoj společnosti bývá ovlivněn významnými osobnostmi, které svým působením dokáží získat pro danou věc spoustu lidí a rozvoji společnosti tak dát určitý směr.
V Liptále je beze sporu touto osobností Ing. Ladislav Michálek. Nejen že řadu let pracoval jako poslanec a zastupitel ve své obci, všichni Liptalané znají jeho jméno neodmyslitelně spojeno s Mezinárodním folklorním festivalem - Liptálské slavnosti.
Ing. Ladislav Michálek věnuje veškerý volný čas práci pro jednotlivé složky Souboru valašských písní a tanců Lipta. Je znám jako schopný a neúnavný organizátor všech aktivit souboru, skromné první ročníky Liptálských slavností se časem právě jeho zásluhou proměnily v mezinárodně uznávaný folklorní festival. Díky němu je v souboru kladen nemalý důraz na práci s dětmi a mládeží, a tak se valašské lidové tance, písně a zvyky v Liptále skutečně stále dědí z generace na generaci.
Při své práci vykonává funkci 1. místopředsedy Folklorního sdružení ČR, kde má kromě funkce zastupování předsedy sdružení, také úkoly v okruhu zahraničních kontaktů a spolupráce. Zabývá se také hodnocením ekonomické situace sdružení. Při své práci pro sdružení vytvořil kolem sebe tým mladých spolupracovníků, kteří se zaujetím realizují přijaté záměry zahraniční propagace a spolupráce našich souborů a festivalů. V současné době řídí poslední přípravy na 35. ročník Liptálských slavností.
Přejeme mu k jeho životnímu jubileu jmény svými, jménem všech liptálských a pražských kolegů i jménem všech obdivovatelů folkloru hodně zdraví, osobní spokojenosti i elánu do další práce, která přináší radost mnoha lidem.

Miroslav Vaculík, František Synek

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.09.2004 v 14:44 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA