HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Z činnosti výboru a sekretariátu FoS ČR

Časopis Folklor 4/04
Výbor Folklorního sdružení ČR jednal v uplynulém období dne 17. dubna v Praze. V obsahu jednání měly významné místo informace o zahraničních aktivitách FoS ČR. V letošním roce navštíví naše festivaly tradičně mnoho zahraničních souborů, mezi ty nejzajímavější budou jistě patřit soubory z Argentiny, Brazílie, Číny, Indie, Indonésie, Kanady, Koreje, Mexika a dalších zemí. Pozornost byla dále věnována přípravě majoritních akcí a jednání komisí výboru pro vyhodnocení žádostí o dotace souborům v roce 2004. Informace o výsledcích jednání obdrželi žadatelé koncem měsíce června. Pokud jste žádali o dotace a informaci jste neobdrželi, informujte se prosím na sekretariátu. Současně zvažujte možnost požádat o dotaci na zahraniční výměny na rok 2005. Informace budou v průběhu prázdnin zveřejněny na stránkách www.fos.cz a písemně budou zaslány souborům s dalším číslem Folkloru v měsíci září. Předpokládáme, že obecně budou platit stejné zásady jako v roce 2004 a jsme připraveni vám odpovědět na vaše dotazy k této problematice. Žádosti se budou podávat nejpozději do konce září.
Na funkci člena výboru z osobních důvodů abdikoval Ing. Jiří Pitter, první předseda našeho sdružení. Děkujeme mu za jeho dlouholetou práci pro folklor a přejeme mu hodně zdraví a štěstí v dalším životě.
Členských souborů se významně dotknou změny ve vedení účetnictví, platné od 1.1. 2005. Vzhledem k náročnosti systému podvojného účetnictví výbor doporučuje souborům, aby se ve svém okolí pokusily najít kvalifikovaného účetního, který je s touto problematikou již obeznámen. Sekretariát připravuje na měsíce říjen a listopad tohoto roku víkendová školení (pro regiony Čechy, severní Morava a jižní Morava) k této problematice. Jejich smyslem však bude více orientovat účastníky v problematice vedení účetnictví pro neziskové organizace a pravidlech účtování dotací MŠMT ČR. Nekladou si však za cíl vyškolit účetní, kteří nejsou s problematikou podvojného účetnictví seznámeni. Obecné orientaci v problematice podvojného účetnictví pro vedoucí souborů bude věnován seminář při letošní valné hromadě FoS ČR.
Sekretariát se v uplynulém období věnoval přípravě majoritních akcí, řešení členských otázek (o členství v našem sdružení projevila zájem mimo jiné skupina Šlapeto), přípravě rozhodnutí o dotacích, obnově a doplňování informací na webových stránkách a dalším pracovním povinnostem. Vyšla velmi zajímavá publikace Arnošt Kubeša: Valašské darebnice a na festivalu ve Světlé nad Sázavou byla pokřtěna krásná sbírka písní ze sběrů našeho dlouholetého člena výboru Míly Brtníka. V nejbližších dnech uvidí světlo světa tradiční festivalová "skládačka" na rok 2005.
Hezké prázdniny a spoustu hezkých zážitků s folklorem přeje

Jiří Pokorný

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2004 v 08:47 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA