HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Z činnosti výboru a sekretariátu FoS ČR

Časopis Folklor 4/04
Výbor Folklorního sdružení ČR jednal v uplynulém období dne 17. dubna v Praze. V obsahu jednání měly významné místo informace o zahraničních aktivitách FoS ČR. V letošním roce navštíví naše festivaly tradičně mnoho zahraničních souborů, mezi ty nejzajímavější budou jistě patřit soubory z Argentiny, Brazílie, Číny, Indie, Indonésie, Kanady, Koreje, Mexika a dalších zemí. Pozornost byla dále věnována přípravě majoritních akcí a jednání komisí výboru pro vyhodnocení žádostí o dotace souborům v roce 2004. Informace o výsledcích jednání obdrželi žadatelé koncem měsíce června. Pokud jste žádali o dotace a informaci jste neobdrželi, informujte se prosím na sekretariátu. Současně zvažujte možnost požádat o dotaci na zahraniční výměny na rok 2005. Informace budou v průběhu prázdnin zveřejněny na stránkách www.fos.cz a písemně budou zaslány souborům s dalším číslem Folkloru v měsíci září. Předpokládáme, že obecně budou platit stejné zásady jako v roce 2004 a jsme připraveni vám odpovědět na vaše dotazy k této problematice. Žádosti se budou podávat nejpozději do konce září.
Na funkci člena výboru z osobních důvodů abdikoval Ing. Jiří Pitter, první předseda našeho sdružení. Děkujeme mu za jeho dlouholetou práci pro folklor a přejeme mu hodně zdraví a štěstí v dalším životě.
Členských souborů se významně dotknou změny ve vedení účetnictví, platné od 1.1. 2005. Vzhledem k náročnosti systému podvojného účetnictví výbor doporučuje souborům, aby se ve svém okolí pokusily najít kvalifikovaného účetního, který je s touto problematikou již obeznámen. Sekretariát připravuje na měsíce říjen a listopad tohoto roku víkendová školení (pro regiony Čechy, severní Morava a jižní Morava) k této problematice. Jejich smyslem však bude více orientovat účastníky v problematice vedení účetnictví pro neziskové organizace a pravidlech účtování dotací MŠMT ČR. Nekladou si však za cíl vyškolit účetní, kteří nejsou s problematikou podvojného účetnictví seznámeni. Obecné orientaci v problematice podvojného účetnictví pro vedoucí souborů bude věnován seminář při letošní valné hromadě FoS ČR.
Sekretariát se v uplynulém období věnoval přípravě majoritních akcí, řešení členských otázek (o členství v našem sdružení projevila zájem mimo jiné skupina Šlapeto), přípravě rozhodnutí o dotacích, obnově a doplňování informací na webových stránkách a dalším pracovním povinnostem. Vyšla velmi zajímavá publikace Arnošt Kubeša: Valašské darebnice a na festivalu ve Světlé nad Sázavou byla pokřtěna krásná sbírka písní ze sběrů našeho dlouholetého člena výboru Míly Brtníka. V nejbližších dnech uvidí světlo světa tradiční festivalová "skládačka" na rok 2005.
Hezké prázdniny a spoustu hezkých zážitků s folklorem přeje

Jiří Pokorný

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2004 v 08:47 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA