HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Zpěváčci 2004

Časopis Folklor 4/04
Jubilejní X. ročník přehlídky a VI. ročník Celostátní soutěže Zpěváčci 2004 se již tradičně uskutečnil v překrásných lázních Velké Losiny ve dnech 14. - 16. května.
Účastníci celostátního finále postoupili z jedenácti regionálních přehlídek uspořádaných v oblasti Lašska, Valašska, Horácka, středních, jižních, severovýchodních a západních Čech, Slezska, Brněnska, Hané a Slovácka.
Děti, které vystupovaly za doprovodu Cimbálové muziky Vojtek Ostrava Poruba, Cimbálové muziky Cifra Uherské Hradiště nebo české lidové hudby hodnotila šestičlenná porota zasedající ve složení: Jurášek Jaroslav (předseda), Buroňová Anna, Bařinková Ludmila, Hora Josef, Grabcová Jana, Mokren Aleš, Rokyta Jan a Marie Matějová.
Hosty přehlídky byly nejen děti ze zahraniční a to ze Slovenska (Ovádková Pavlína, Šefčíková Anna, Fereková Patricia) z Maďarska (Kubinnyi Julia), Ruska (Dagmar Kasilová), Bulharska (Stanislava Toborová Plamenová) a Polska (Martina Pyda), ale také šest finalistů minulých let - Otáhalová Jana, Kotal Jakub, Plháková Monika, Kerlínová Marta, Macháček Libor a Hradilová Lenka.
Spolupořadateli přehlídky byly Obec Velké Losiny, Univerzální správa majetku a.s. Lázně Velké Losiny, Olomoucký kraj, Český rozhlas Ostrava, soubor Markovice Postřelmov a další.
Na průběhu soutěže se výrazně podíleli manželé Libuše a Miroslav Drtilovi, Heříková Marcela, Tofel Zdeněk, Miroslav Ekart a Buroň Petr. Z důvodu nemoci se nemohl zúčastnit v tomto roce Petr Ščerba.
Soutěže se zúčastnili: Beníček Tomáš (Bánov), Branczyková Tereza (Český Těšín), Brhelová Aneta (Kyjov), Brychtová Mirka (Jihlava), Cíl Filip (Praha), Cymorek Maciej (Český Těšín), Čáp Marek (Jihlava), Doleželová Michaela (Sazovice), Drongová Anna (Jablunkov), Dvořáková Eva (Březí), Ferencová Eva (Frýdek - Místek), Gorčíková Kateřina (Březová), Hájková Barbora (Strakonice), Hambálková Veronika (Varnsdorf), Hlaváčová Jana (Hradčovice), Horáková Nela (Znojmo), Hoza Roman (Hulín), Hradilová Lenka (Vsetín), Hurníková Andrea (Kravaře), Jelínková Kateřina (Bílovice nad Svitavou), Janoušková Radka (Rožná nad Pernštejnem), Kaczyňska Katarzyna (Karviná - Ráj), Kakáčová Dana (Holštejn), Kebzová Kateřina (Praha), Kilián Libor (Brno), Kotková Vendula (Pstruží), Král Šimon (Bánov), Králová Lenka (Bystřice pod Hostýnem), Kučná Tereza (Vsetín), Kůrečka Matěj (Opava), MackováTereza (Jasenná), Modrovič Lukáš (Zelinkovice), Myslivcová Jana (Světlá nad Sázavou), Nerseslan Josef (Vsetín), Petráková Magdaléna (Luhačovice), Pirklová Vendula (Dolní Čermná), Plačková Kristýna (Krmelín), Podobská Kateřina (Praha), Popelková Pavla (Domažlice), Pravdová Kristýna (Štítina), Přib Lukáš (Písek), Pumrlová Adéla (Jablonec nad Nisou), Rapant Dan (Klentnice), Růžička Štěpán (Jablonec nad Nisou), Růžková Martina (Starý Klíčov), Slivka Pavel (Němčice nad Hanou), Šabršula Michal (Zlín), Ševčíková Jarmila (Opava), Tarabusová Kateřina (Valašské Klobouky), Vlčková Iva (Rokycany), Zapletalová Soňa (Soběchleby) a Zetková Kateřina (Vidče)
Palmu vítězství a titul Zlatý zpěváček 2004 získal Tomáš Beníček, druhé místo vyzpívali Michal Šabršula a Vendula Kotková. Třetí místo odborná porota udělila Kristýně Plačkové a Evě Ferencové. Mezi dalšími oceněními byli Marek Čáp, Horáková Nela, Roman Hoza, Tereza Kučná a Kateřina Zetková. Cenu Mistra Petra Dvorského obdržel Pavel Slivka a Cenu Viktorie Špidlové Barbora Hájková.

František Synek

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2004 v 08:47 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA