HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Dvakrát z redakční pošty...

Časopis Folklor 4/04
Dopis I.
Vážený pane Synku, mám pocit, že tak rok se s rokem sešel a mně nad novým vydáním časopisu Folklor napadá stále totéž: opravdu není možné zkrátit redakční přípravu?
Z lanškrounského Tisku jsem číslo 3 dostala právě dnes 1. června. Jsou-li na tom někteří aktivní čtenáři podobně, pak mají smůlu, chtějí-li přispět do dalšího - červencového vydání. Uzávěrku prostě o týden prošvihli. V Hradci máme právě plné ruce příprav s víkendovým festivalem se spřátelenými Pardubicemi, a asi proto s Vámi nějak nesdílím tu Vaši březnovou náladu. Ani zprávičky o masopustních a velikonočních zvycích a obchůzkách mě příliš nenadchly, snad mi jen připomněly společnou obchůzku v Třebechovicích s maskovaným ředitelem filharmonie a zástupcem hejtmana nebo náš zimní úspěch, kdy soubory Červánek a Dupák spolu s mladými divadelníky dokonce představily masopustní pásmo uprostřed zasedání váženého, spíše sportovně naladěného zastupitelstva a konečně snad nalomily ledy nezájmu o návrat lidových tradic. Ale proč o tom teď uprostřed zeleně psát a nebo číst? Pozvánka na Jízdu králů v Kunovicích (str. 208) se také poněkud minula účinkem, i další zprávy z regionů typu "v sobotu 17. ledna" nebo "bude se konat 3.dubna" připomínají dnes víc příběhy ze záhrobí. Náš Červánek oslaví 18. září 25. narozeniny - možná stihneme zavzpomínat předem, aby se případní zájemci stihli přijet podívat, nebo věnujeme starším souborákům naše vzpomínání jako dárek k Vánocům... Není to vše na škodu věci?
Doufám, že v reálu Vás už ta březnová nálada opustila a přeji Vám hezké folklorní léto!

Ivana Musílková

Dopis II
Každým rokem vydává Folklorní sdružení ČR Kalendář folklorních akcí. V tomto vydání je u každého hesla je uvedena kontaktní osoba a telefonní číslo. Díky za to!
Ale i další vydávají podobné tituly. U mnohých z nich však nelze v žádném případě říkat DÍKY!
A proč?
Tak například u vinařských slavností a koštů vína je pouze uvedeno datum konání a místo, kde se zmíněná akce koná. Teď nastává to "a proč?".
Obcí se jménem Moravany je v České republice 5, Bukovan 6, Milotic 5, Křepic 3 a Babic je v té naší malé republice dokonce 16! To si vydavatelé zmíněných titulů myslí, že budu vyhledávat telefonní čísla 16 Babic, a když se dovolám, vždy se ptát: Dovolal jsem se do Babic, kde se pořádá košt vína 15. února? Tož, a o tom to je!

Josef Kratochvíl

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2004 v 08:47 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA