HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Nové CD CM Vonica Krumvíř "Rok na vsi"

Časopis Folklor 4/04
Když jsem si prohlédl detailní program tohoto CD, řekl jsem si, proč se tato významná muzika regionu Hanácké Slovácko pouští také do písní valašských, slovenských i písní jiných slováckých regionů, tak proč bych o tom psal. Když jsem si však přečetl doprovodné průvodní slovo, pochopil jsem, že jde o setkávání bratří Aloise a Viléma Mrštíků s regiony a osobnostmi v nich, o dotyk těchto významných umělců s osobnostmi při cestách Valašskem, Slováckem a Slovenskem.
Při poslouchání jsem zjistil, že výborného valašského pěvce Josefa Lažu doprovází neméně vynikající cimbalista Valach Jan Rokyta a že horňácké písně zpívá bard Horňácka Luboš Holý, že slovenské lidové písně dobře zpívá Antonín Bukovský, primáš předního souboru Polana z Brna, který se důvěrně zabývá Slovenskem. Ostatní regiony Slovácka jsou pravdivě upraveny dobrými upravovateli: Magdalenou Múčkovou, Martinem Zemanem, Janem Zaviačičem. Takže nešlo o povrchní pestrost, důvod byl programový.
CD je rozděleno do čtyř ročních období, která jsou poeticky uvedena Jiřím Duškem a Magdalenou Múčkovou, rozenou Uprkovou. Skvostné je průvodní slovo. CD oplývá dalšími vynikajícími pěvci jako jsou mladincí Jana Zaviačičová a Vít Funk či zkušeným Martinem Foretníkem, Františkem Korábem, Janem Zaviačičem i v neposlední řadě Magdalenou Múčkovou a dalšími pěvci už jmenovanými.
Grafická úprava vynikající brožurky i CD je dílem Lenky Gajdové. Nahrávka s výbornou úrovní Cimbálové muziky Vonica s primáši Františkem Korábem a Petrem Koutníkem je dokonale režírovaná Janem a Pavlem Rokytovými s tradičně dobrým zvukem Ivo Roubala. Nahráno bylo v letech 2003 a 2004 v hudebním studiu Českého rozhlasu Ostrava.

Jaroslav Jurášek

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2004 v 08:47 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA