HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Dyjavánek slavil Velikonoce

Časopis Folklor 4/04
Rozdílné země, rozdílná kultura, zvyky a obyčeje. Jsou však "svátky", které si připomínají lidé na celém světě. Velikonoce se slaví, samozřejmě dle vlastních tradic a náboženského přesvědčení, na celé Zemi. Folklorní soubor Dyjavánek měl v této době dvě vystoupení, o kterých bychom se chtěli zmínit.
Dne 3. dubna 2004 vystoupil pro handicapované děti ze znojemského Dětského centra na jejich velikonoční besídce, která se stala již malou tradicí. Toto velmi pěkné odpoledne znamená pro organizátory (pracovníky Dětského centra) mnoho příprav, ale výsledek stojí za to. Děti zahrají a zatančí a potom se všichni, bez rozdílů zapojí do různých činností, jako je pletení pomlázky, zdobení vajíček, výroba velikonočních dekorací. A ještě se také svorně "pustí" do nepřeberného množství dobrot, které obětavě připravují maminky a babičky. Chutnalo všem a nezbývá, než se těšit na příští rok.
V neděli 11. dubna 2004 se Dyjavánek představil veřejnosti Jarním koncertem, který se konal v chrámu sv. Mikuláše. Hostem byla Cimbálová muzika Antonína Stehlíka. V první části programu zazněly písně již známé, potom vystoupili hosté a druhá část vyjadřovala události křesťanských Velikonoc.
Poslední píseň Buď chválen... si zazpívalo publikum společně s malými i velkými muzikanty a zpěváky. Podle slov pana vikáře Bartoše byla tato akce na určitý čas poslední, neboť kostel bude rekonstruován. Dyjavánek by chtěl touto cestou poděkovat za umožnění vystoupení a z výtěžku koncertu věnuje 3.000,- Kč na tuto opravu.
Poděkování patří také všem, kteří pomohli při přípravě a organizaci. Cimbálové muzice A. Stehlíka za hostování a pomoc a hlavně dětem, které věnovaly svůj prázdninový čas zkouškám a koncertu.
P.S. ... a že byly občas slyšet chyby? Omluvte nás, nebyli jsme kompletní, mnoho kamarádů vlivem aprílového počasí onemocnělo a někteří slavili Velikonoce mimo Znojmo.

Anna Bulová

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2004 v 08:47 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA