HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Jihočeské děti zpívaly na Zvíkově

Časopis Folklor 4/04
V sobotu 17. dubna se na hradě Zvíkově uskutečnila soutěž dětských zpěváků lidových písní, kterou pořádalo Jihočeské folklorní sdružení ve spolupráci s dalšími partnery. V prostorách obřadní síně hradu zazněly jihočeské lidové písně v podání dětských zpěváků, které delegovaly do soutěže členské soubory Jihočeského folklorního sdružení.
Jednotliví soutěžící se představovali se dvěma písněmi, z nichž jedna byla s doprovodem a druhá bez hudby. Odborná porota doporučená Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici pečlivě hodnotila výkony jednotlivých soutěžích a shodla se, že úroveň všech dětských zpěváčků byla na velmi dobré úrovni. Všechny děti byly oceněny pamětním listem a keramickou plaketkou soutěže, zpěváčci na prvních třech místech pak diplomem. Třetí místo obsadila Barbora Hájková z Prácheňského souboru ze Strakonic, druhé místo si vyzpíval Lukáš Přib ze souboru Písečan z Písku a vítězkou tohoto regionálního kola se stala Eva Dvořáková, která reprezentovala soubor Kovářovánek z Kovářova. Vítězka byla porotou přímo doporučena do finále celostátní přehlídky Zpěváčci, která se uskuteční ve Velkých Losinách.
Střípky z Jihočeského zpěváčka 2004: během dopoledne se konaly zkoušky zpěváčků a zkoušky ozvučení, účastníci si mohli též projít expozice hradu a jeho okolí, hezkým zážitkem byla plavba lodí po řece Vltavě i Otavě, při které byl podáván oběd, po skončení soutěže si všichni soutěžící zazpívali společnou píseň Kdyby byl Bavorov..., na závěr se účastníci soutěže sešli při večeři v Hotelu Zvíkov.
Jihočeské folklorní sdružení děkuje spolupořadatelům, Folklornímu sdružení ČR, Národnímu ústavu lidové kultury ve Strážnici, Jihočeskému folklornímu souboru Kovářovan, Obci Zvíkovské Podhradí, partnerům, Nadaci Vltava, Jihočeskému kraji, Hotelu Zvíkov a dalším.

Milan Škoch

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2004 v 08:47 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA