HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Cimbálová muzika dětského souboru Javorníček slavila

Časopis Folklor 4/04
I mladičké kapely mají svá výročí. Tentokrát slavila své 10. výročí talentovaná muzička, která ráda doprovází vynikající dětský soubor Javorníček Brno, a troufla si na samostatný koncert v důstojném prostředí Divadla Radost v Brně ve středu 14. dubna 2004.
V samotném milém úvodním slově poděkovali odborné učitelce ZUŠ Janě Šimáňové, která je odborně vede a která je jako čtvrtou muzičku v pořadí založila a vychovala. Škoda, že ke krásnému koncertu nestačili vydat podrobnější program, takže jednotliví, nesporně talentovaní muzikanti zůstali pro spokojené a početné obecenstvo v anonymitě.
Potěšitelná byla hráčská úroveň jednotlivých členů, vyspělá byla i jejich souhra.
V úvodu poděkovali i skladatelům, jejichž úpravy hráli, i když řadu hudebních úprav už sami a dobře vytvořili. Spolu s nimi pěkně a mile zazpívala děvčátka javorníčkovského sborku. Repertoárově se opírali o krásné lašské a valašské lidové písně a nápěvy. Rádi zřejmě hrávají i náročný Cikánský tanec nezapomenutelného Jana Gašpara apod.
V závěru jim i Janě poděkoval vedoucí souboru Josef Čáp, který byl zřejmě potěšen velmi dobrou úrovní koncertu. Pak přišly na řadu květiny a celá řada přídavků.

Jaroslav Jurášek

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2004 v 13:04 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA