HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Střípky z redakčního stolu

Časopis Folklor 4/04
Naše blahopřání Vítězslavu Koukalovi. Předposlední srpnový den oslaví své významné životní jubileum - 60 let - ředitel Valašského muzea v přírodě Rožnov pod Radhoštěm, pan Vítězslav Koukal. K tomuto významnému životnímu jubileu panu řediteli srdečně blahopřejeme, přejeme mnoho zdraví, spokojenosti a pracovního elánu a těšíme se na další spolupráci a přátelská setkání.
Naše další společná blahopřání. V těchto měsících se dožívají další významné osobnosti etnografie, folkloristiky a folklorního hnutí svých krásných životních jubileí. Naše blahopřání proto směřuje do Prahy Janě Svobodové, do Mělníku Aleně Volfové, do Frenštátu pod Radhoštěm Janě Šamánkové, do Liptálu Ladislavu Michálkovi (55 let), do Valašských Klobouk Petru Vašíčkovi (55 let), do Kladna Bohumilu Chocholovi (60 let), do Šlapanic Ludvíku Kunzovi (90 let), do Luhačovic Janu Haluzovi (90 let) a do Kyjova Oldřichu Krejčímu (90 let). Všem jubilantům srdečně blahopřejeme a přejeme hodně zdraví a spokojenosti.
Ministerstvo kultury ČR udělilo v tomto roce Cenu v oboru Tradiční lidové kultury a folkloru PhDr. Jaroslavu Štikovi, CSc. za celoživotní přínos k uchování a rozvíjení tradiční lidové kultury a folkloru. Srdečně balhopřejeme!
Letos poprvé se stane součástí hodnocení obcí přihlášených do soutěže Vesnice roku i oblast týkající se folkloru. Krajské hodnotící komise budou udělovat diplom za rozvíjení lidových tradic. V této sovislosti Folklorní sdružení ČR vyhodnotí z řady obcí oceněných diplomem za rozvíjení lidových tradic, obec s nejvýraznějším programem dlouhodobé péče o místní lidové tradice. Další údaje pro zájemce jsou na adrese: www.mmr.cz.
MFF Pražský jarmark. I. pražský mezinárodní folklorní festival se uskuteční pod záštitou Hlavního města Prahy a Městské části Praha 1 a za spolupořadatelství Folklorního sdružení ČR v Praze na Ovocném trhu ve dnech 28. srpna až 4. září 2004. Na festivalu vystoupí přední folklorní soubory z České republiky, Indonésie, Itálie, Černé Hory, Ruska, Mexika, USA a Slovenska. Součástí jsou řemeslné trhy, ukázky výroby a prodej tradičních jídel a pití.
Rozloučili jsme se se Stanislavem Pěnčíkem (zemř. 17. 6. 2004 ve věku 65 let), dlouholetým ředitelem DK Hodonín, spisovatelem, textařem, moderátorem, aautorem a režisérem pořadů, redaktorem časopisu Slovácká dechovka a organizátorem stovek koncertů především dechových orchestrů, ale také dětských pěveckých soutěží O věneček Fanoše Mikuleckého v Hodoníně nebo přehlídky lidového humoru s názvem Šmukáč Vaška Mlýnka tamtéž.
DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 17.07.2004 v 08:16 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA