HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Z činnosti výboru a sekretariátu

Časopis Folklor 3/04
Výbor Folklorního sdružení ČR se v uplynulém období sešel na jednání za účasti revizní komise a předsedů regionálních folklorních sdružení ve dnech 13. - 14. února 2004. Vedle vyhodnocení VII. národního krojového plesu FoS ČR byla věnována pozornost zahraničním aktivitám sdružení, zejména výměnám souborů v roce 2004, připravovaným folklorním koncertům v Obecním domě v Praze (celkem 5 koncertů v červnu až září 2004), vyhodnocení spolupráce s Českým rozhlasem, hlavním mediálním partnerem FoS ČR a dalším problémům. Účastníci byli seznámeni s přípravou Zemské přehlídky českých folklorních souborů (11. - 12. 6. 2004 v Mělníku), na kterou byli delegováni Dyleň Karlovy Vary, Jaro Praha, Jiskřička ml. Plzeň, Jitřenka Český Krumlov, Jitřenka Dolní Čermná, Kvítek Hradec Králové, Vysočánek Hlinsko a Slováček Brno jako host z Moravy. Projednávala se také příprava nového mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark, který se uskuteční ve dnech 28. 8. - 5. 9. 2004 na Ovocném trhu v Praze 1 za účasti lidových výrobců a řemeslníků. Zvláštní pozornost byla věnována přípravě jubilejního X. ročníku finále Celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní Zpěváčci 2004, který se uskuteční ve dnech 14. - 16. 5. 2004 ve Velkých Losinách. Nejlepší zpěváčci z posledních dvou ročníků vystoupí letos opět na festivalu v Luhačovicích a někteří z nich budou mít příležitost společně s nejlepšími Sláviky Slovenska vystoupit ve dnech 9. - 10. 9. 2004 v Kongresovém centru Praha na koncertech společně s Petrem Dvorským, Marií Rottrovou, Sisou Sklovskou, Pavlem Haberou a Jánem Berkym - Mrenicou. Na koncert hvězd (10. 10.) nabízí FoS ČR všem svým členům zdarma vstupenky, které si již dnes můžete rezervovat v sekretariátu.
Výbor rozhodl, že valná hromada sdružení se uskuteční ve dnech 20. - 21. listopadu 2004 v Olomouci.
Výbor schválil směrnice pro přidělování dotací MŠMT ČR členským souborům v programech letní tábory, krátkodobé akce a krojové vybavení, které byly rozeslány všem členským souborům. Uzávěrka žádostí byla 30.4. 2004. O přidělení dotací rozhodnou v průběhu měsíce května komise, stanovené výborem a ještě před prázdninami obdrží vedoucí souborů zprávu o konkrétní výši dotace. Účastníci jednání byli také seznámeni s možnostmi čerpání prostředků ze strukturálních fondů Evropské unie v oblasti cestovního ruchu.
Sekretariát se v uplynulém období zabýval zejména přípravou významných akcí v letošním roce od získávání prostředků a podpory mediálních partnerů až po konkrétní zajišťování programů a zázemí pro uskutečnění akcí. Velká pozornost byla věnována přípravě mezinárodních folklorních festivalů. Porada ředitelů festivalů se uskutečnila 22. března 2004 v Praze. Na festivaly do ČR letos přijedou soubory z Argentiny, Indonésie, Mexika, Ruska a mnoha dalších zemí. Některé akce budou opět zařazeny do mezinárodního programu Dnů tradiční kultury zemí Visegrádské čtyřky. Sekretariát dále plnil úkoly související s řešením členských otázek (včetně rozesílání prohlášení OSA) a snažil se vám pomáhat také s řešením dalších aktuálních problémů.

Jiří Pokorný

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 12.05.2004 v 15:04 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA