HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Z činnosti výboru a sekretariátu

Časopis Folklor 3/04
Výbor Folklorního sdružení ČR se v uplynulém období sešel na jednání za účasti revizní komise a předsedů regionálních folklorních sdružení ve dnech 13. - 14. února 2004. Vedle vyhodnocení VII. národního krojového plesu FoS ČR byla věnována pozornost zahraničním aktivitám sdružení, zejména výměnám souborů v roce 2004, připravovaným folklorním koncertům v Obecním domě v Praze (celkem 5 koncertů v červnu až září 2004), vyhodnocení spolupráce s Českým rozhlasem, hlavním mediálním partnerem FoS ČR a dalším problémům. Účastníci byli seznámeni s přípravou Zemské přehlídky českých folklorních souborů (11. - 12. 6. 2004 v Mělníku), na kterou byli delegováni Dyleň Karlovy Vary, Jaro Praha, Jiskřička ml. Plzeň, Jitřenka Český Krumlov, Jitřenka Dolní Čermná, Kvítek Hradec Králové, Vysočánek Hlinsko a Slováček Brno jako host z Moravy. Projednávala se také příprava nového mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark, který se uskuteční ve dnech 28. 8. - 5. 9. 2004 na Ovocném trhu v Praze 1 za účasti lidových výrobců a řemeslníků. Zvláštní pozornost byla věnována přípravě jubilejního X. ročníku finále Celostátní soutěže dětských zpěváků lidových písní Zpěváčci 2004, který se uskuteční ve dnech 14. - 16. 5. 2004 ve Velkých Losinách. Nejlepší zpěváčci z posledních dvou ročníků vystoupí letos opět na festivalu v Luhačovicích a někteří z nich budou mít příležitost společně s nejlepšími Sláviky Slovenska vystoupit ve dnech 9. - 10. 9. 2004 v Kongresovém centru Praha na koncertech společně s Petrem Dvorským, Marií Rottrovou, Sisou Sklovskou, Pavlem Haberou a Jánem Berkym - Mrenicou. Na koncert hvězd (10. 10.) nabízí FoS ČR všem svým členům zdarma vstupenky, které si již dnes můžete rezervovat v sekretariátu.
Výbor rozhodl, že valná hromada sdružení se uskuteční ve dnech 20. - 21. listopadu 2004 v Olomouci.
Výbor schválil směrnice pro přidělování dotací MŠMT ČR členským souborům v programech letní tábory, krátkodobé akce a krojové vybavení, které byly rozeslány všem členským souborům. Uzávěrka žádostí byla 30.4. 2004. O přidělení dotací rozhodnou v průběhu měsíce května komise, stanovené výborem a ještě před prázdninami obdrží vedoucí souborů zprávu o konkrétní výši dotace. Účastníci jednání byli také seznámeni s možnostmi čerpání prostředků ze strukturálních fondů Evropské unie v oblasti cestovního ruchu.
Sekretariát se v uplynulém období zabýval zejména přípravou významných akcí v letošním roce od získávání prostředků a podpory mediálních partnerů až po konkrétní zajišťování programů a zázemí pro uskutečnění akcí. Velká pozornost byla věnována přípravě mezinárodních folklorních festivalů. Porada ředitelů festivalů se uskutečnila 22. března 2004 v Praze. Na festivaly do ČR letos přijedou soubory z Argentiny, Indonésie, Mexika, Ruska a mnoha dalších zemí. Některé akce budou opět zařazeny do mezinárodního programu Dnů tradiční kultury zemí Visegrádské čtyřky. Sekretariát dále plnil úkoly související s řešením členských otázek (včetně rozesílání prohlášení OSA) a snažil se vám pomáhat také s řešením dalších aktuálních problémů.

Jiří Pokorný

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 12.05.2004 v 15:04 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA