HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Zpěváčci 2004

Časopis Folklor 3/04
Folklorní sdružení České republiky uspořádalo v minulých devíti letech v překrásném přírodním areálu Lázní Velké Losiny celostátní přehlídku dětských interpretů lidových písní s názvem Zpěváčci. Přehlídka se stala od roku 1999 celostátní soutěží dětí zpívajících české, moravské a slezské lidové písně. Účastníci postupují do finále ve Velkých Losinách z desítek školních, oblastních a především regionálních soutěží. Každý rok se tak soutěžního cyklu účastní přes 2.500 dětí, z nichž porotami oceněných a nejlepších 35 ve věku 10 - 15 let postoupí až do květnového finále.
Celostátní přehlídku Zpěváčci pořádá Folklorní sdružení České republiky v Lázních Velké Losiny 14. - 16. května 2004 ve spolupráci s Obcí a Univerzální správou majetku a.s., Lázně Velké Losiny, za výrazné podpory Olomouckého kraje, desítek sponzorů a mediálních partnerů, jimiž jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel - Zlaté stránky, Radio Domino a Česká tisková agentura.
Záštitu nad jubilejní X. celostátní přehlídkou Zpěváčci 2004 převzal Mistr Petr Dvorský, jenž je také velkým obdivovatelem a přítelem dětských zpěváků lidových písní a spolu s ním senátor Adolf Jílek a hejtman Olomouckého kraje Jan Březina.
Jubileum přehlídky pořadatelé připomenou pátečním úvodním Velkým koncertem vítězů, v němž za doprovodu Cimbálové muziky VUS Ondráš Brno vystoupí 14 nejúspěšnějších dětí z minulých ročníků soutěžních přehlídek, včetně dosavadních vítězů. Jejich vděčnými posluchači budou nejen letošní soutěžící a jejich rodiče, ale také dětští zpěváci lidových písní ze Slovenska (vítězné děti z obdobné soutěže Slávik Slovenska) a pozvané děti z Polska, Rakouska, Ruska, Maďarska, Lotyšska a Bulharska.
Letošní jarní jubilejní X. přehlídkový cyklus akcí a pořadů Zpěváčci 2004 vyvrcholí koncerty našich nejlepších dětí a jejich vzorů; nejen Mistra Petra Dvorského, ale např. také Marie Rottrové a dalších známých zpěváků v Kongresovém centru v Praze při pořadech Zpěváček - Slávik 2004 a Koncert hvězd, na které si můžete na neděli 10. října večer v sekretariátu sdružení objednat zdarma lístky. Věříme, že je neodmítnete!

redakce

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 13.05.2004 v 08:13 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA