HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

XXI. SETKÁNÍ LIDOVÝCH MUZIK

Kulturní dům VLTAVSKÁ 13. listopadu 2004
Festival pražských i mimopražských lidových muzik, který má za cíl:
seznámit širokou veřejnost s bohatými tradicemi lidové kultury různých regionů České republiky se zaměřením na tradiční pojetí zvyklostí a obyčejů i uměleckého rozvoje a odborného růstu lidových muzik.
V sobotu 13. listopadu 2004 se v Kulturním domě Vltavská, Praha 7 (stanice metra Vltavská) uskuteční tradiční již XXI. Setkání lidových muzik z Prahy a pozvaných hostí z regionu Domažlicka a Moravského Slovácka. Festival domácích muzik s folklorní tématikou má za cíl seznamovat veřejnost s bohatými tradicemi lidové kultury regionů a oblasti nejenom České republiky.
Hlavním pořadatelem festivalu je Folklorní sdružení Kytice, které bylo již u zrodu této velkolepé akce v roce 1980 tehdy v KD Domovina, Folklorní sdružení ČR, Městská část Praha 7 a Dům kultury Vltavská pod záštitou Igora Němce, rádního Hl. města Prahy Ivany Kučerové, starostky MČ Praha 7".
Festival bude zahájen v sobotu 13. listopadu v 16:00 hod znělkou FOS ČR a vystoupením 10 lidových muzik.
Od 20:00 hod. se představí ve velkém sále KD Vltavská zúčastněné muziky při lidové veselici, která pokryje všechny regióny ČR i našich sousedů.
Festival XXI. Setkání lidových muzik rozhodně přispěje k rozvoji pospolitosti společnosti nejenom folklorních menšin žijících v Praze, ale i k dalšímu rozvíjení folkloru a uchování lidových tradic regionů a oblastí celé ČR.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský Praha, Sdružení Tradice ČR a ostatní sponzoři
Jozef Harčarik
ředitel festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.10.2004 v 08:00 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA