HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Cesty k lidem a k přírodě 2004

společenský večer Appian Group a.s. 17. listopadu 2004 v Obecním domě v Praze
Po loňské úspěšné premiéře i letos uspořádala Appian Group společenské setkání s názvem Cesty k lidem a k přírodě 2004. Kromě symboliky státního svátku 17. listopadu využila spojení s obecně známými a definovanými hodnotami skupiny - charitou, podporou vzdělávání, kultury a ochrany životního prostředí a přírody.
Večer byl rozdělen do dvou základních částí - komponovaný program ve Smetanově síni a prezentační část v přilehlých prostorách Obecního domu. V úvodním bloku programu Cesty k lidem byly představeny projekty nadačního fondu Most naděje a Folklorní sdružení ČR, které reprezentoval soubor Čtyřlístek z Nového Strašecí s dívčí cimbálovou muzikou, dudáckou kapelou a tanečním vystoupením. Soubor doprovodil i vítěze soutěží Zpěváček Janu Otáhalovou a Tomáše Beníčka, kteří zazpívali také společnou píseň s garantem soutěže Mistrem Petrem Dvorským.
Mosty naděje
Mosty naděje
Mosty naděje
Předseda správní rady nadačního fondu Most naděje Antonín Koláček předal na závěr vystoupení předsedovi FoS ČR Zdeňku Pšenicovi symbolický šek na 250 000,- Kč. Tím nadační fond Most naděje přispěl na rozvoj činnosti FoS v tomto roce již celkovou částkou půl milionu korun.
Mosty naděje
Druhá hudební část byla věnována partnerství s Národním parkem České Švýcarsko v originálně ztvárněné kombinaci hudby a fotografií. Při skladbách Bedřicha Smetany a K. M. Webera v podání Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK řízeného dirigentem Rastislavem Štúrem byly na velkoplošnou obrazovku promítány fotografie z Českého Švýcarska Zdeňka Patzelta a Václava Sojky z cyklů Lidé a krajina a Návraty.
V přilehlých sálech Obecního domu se představily skupinou Appian Group podporované subjekty a projekty; Most naděje - nadační fond s výstavou fotografií Lenky Hýbkové Osamění, obecně prospěšná společnost České Švýcarsko s prezentací projektu Centrum Českého Švýcarska, Vysoká škola finanční a správní, o.p.s., Dny lidí dobré vůle - Velehrad 2004 a výtvarník Michal Novák s kresbami z cyklů Harmonie života, Appian Way, Rudolfínská Praha a Musica Judaica.
Mosty naděje

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 25.11.2004 v 11:42 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA