HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Tři přání příteli B. Chocholovi k životnímu jubileu

Časopis Folklor 6/04
V měsíci srpnu se dožil významného životního jubilea 60 let předseda revizní komise našeho sdružení a umělecký vedoucí souboru Čtyřlístek Nové Strašecí Bohumil Chochola.
Psal se rok 1982, když jsme se poprvé s Bohouškem (jak jej jeho blízcí a kamarádi oslovují) setkali na školení vedoucích a tanečních párů v Šumperku. Náhoda tomu chtěla, abychom se sešli u jednoho stolu při besedě a ochutnávání moravského vína. Přitom se velmi dobře povídalo o souborových i jiných starostech i radostech. Naše názory byly blízké a zaujetí pro lidovou kulturu a folklor i jeho různé formy stylizace shodné. Od té doby jsme zůstali v kontaktu, uskutečnili jsme vzájemné výměny souborů, setkávali se na pořadech ve Strážnici a později při jednáních na půdě FoS ČR. Měli jsme možnost poznat se za ta dvě desetiletí opravdu velmi dobře, a není ke škodě našeho vztahu přiznat, že nejednou také mezi námi silně blýskalo a názorově jiskřilo.
Jubilant Bohumil Chochola je člověk velmi vzácný. Byť má odpovědné zaměstnání, neváhá ani na chvilku, aby se věnoval svému souboru, muzice nebo problémům folklorního hnutí na úrovni Pražské folklorní unie nebo Folklorního sdružení ČR. Navíc stojí v čele folklorního festivalu Tuchlovická pouť. Jeho další mnohé aktivity raději již nebudu uvádět. To vše znamená, že náš jubilant je člověk nadmíru odpovědný a pracovitý. Patří k lidem, s nimiž se dobře spolupracuje a kteří nezklamou. A protože má rád lidovou muziku a písničku, pro úsměv, povzbudivá slova a pohodu nikdy nechodí příliš daleko. Životní zkušenosti přetavil léty v moudro, které jeho mladší kolegy často mírní v příkrých a rychlých závěrech, ve chvílích nerozhodnosti naopak dovede věci směrovat zásadním způsobem ku zdárnému cíli.
Jsem rád, že mohu s takovým krásným člověkem tak dlouhá léta spolupracovat. Jsem rád, že mu mohu se svými kolegy přinést tato slova uznání a obdivu a také se zařadit se svým vinšem do dlouhé řady gratulantů.
Tož, na zdraví Bohoušku a vše dobré do dalších let.

František Synek

Bohoušek Chochola - skvělý člověk, muzikant, vedoucí souboru Čtyřlístek, místopředseda Pražské folklorní unie, ředitel festivalu Tuchlovická pouť, předseda revizní komise FOS - viděli jste ho někdy naštvaného, protivného, neochotného pomoci? Teď se usmíváte, že ho takového neznáte ?
Tak mu se mnou popřejte do další "kopy" let hodně zdraví, energie a elánu ..., prostě aby nám vydržel.

Jana Svobodová

Bohoušek Chochola, doktor přírodních věd, středoškolský profesor a ředitel gymnázia v Novém Strašecí. Tyto činnosti jsou pro Bohouška povoláním se vším co k tomu patří, a ne jen pouhým zaměstnáním jako zdroj příjmů. A tohle už je pořádná kláda.
A aby toho nebylo dost, vede soubor Čtyřlístek a hraje v muzice souboru, je ředitelem Středočeského folklorního festivalu v Tuchlovicích, předsedou revizní komise Folklorního sdružení ČR, členem předsednictva FoS ČR, členem hodnotitelské komise festivalu ve Strážnici a to neznáme všechny jeho aktivity. Na normálního smrtelníka je toho až příliš. Ale Bohoušek to stíhá, i když má asi někdy zatnuté zuby a rodina ho téměř nezná.
Bohoušku, vše nejlepší a hlavně hodně zdraví při příležitosti dosažení věku starší dospělosti Ti přejí

Milena a Jiří Pitterovi

DALŠÍ INFORMACE: CHOCHOLA Bohumil
Zveřejněno 01.12.2004 v 10:06 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA