HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Novinka do Vaší knihovny

Časopis Folklor 6/04
Horácké folklorní sdružení připravuje v edici Folklorního sdružení ČR, dále v Edici Vysočiny kraje Vysočina, za přispění magistrátu města Jihlavy a dalších institucí vydání publikace Zpěvník horáckých písní po lidech sebraných. Zpěvník vyjde v listopadu 2004.
Jedná se o 330 písní z vlastního sběru autora, dosud nikde nepublikovaných, zapsaných v letech 1950 - 1965 na Jihlavsku, Telčsku, Dačicku, Pelhřimovsku, Kamenicku, Třebíčsku a Poličsku. Součástí knihy budou také zápisy melodií skřípáckých muzik, především jejich tuše, selské pochody, polky, valčíky a lendlery. Nebude chybět ani pojednání o skřipkách a osobní vzpomínky autorovy na staré skřípácké muzikanty a kapely. Zpěvník je doplněn vysvětlivkami dnes již málo známých slov z textů písní.
Autorem zpěvníku je Míla Brtník, významný folklorista z Jihlavy a umělecký vedoucí souboru Vysočan (soubor letos oslaví 50 let svého trvání). Zpěvník zcela výjimečných písniček bude vhodnou pomůckou nejen pro milovníky folkloru, pro soubory, ale i pro školky, školy, knihovny a další instituce. Bude jej možno využít i jako dárkové reprezentační publikace. Vydání uvedeného zpěvníku bude i oceněním celoživotní činnosti Míly Brtníka v oblasti uchování lidových tradic Horácka.
Případné objednávky prosíme adresujte: Eva Pejchalová, Na Bradle 948, 582 91 Světlá nad Sázavou, horfos.svetla@seznam.cz. Uveďte počet objednávaných kusů, své jméno a příjmení (název souboru) a plnou adresu. Nezapomeňte na svůj podpis. Cena publikace bez poštovného a balného je 450 Kč.

Eva Pejchalová

Zveřejněno 20.12.2004 v 13:06 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA