HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Novinka do Vaší knihovny

Časopis Folklor 6/04
Horácké folklorní sdružení připravuje v edici Folklorního sdružení ČR, dále v Edici Vysočiny kraje Vysočina, za přispění magistrátu města Jihlavy a dalších institucí vydání publikace Zpěvník horáckých písní po lidech sebraných. Zpěvník vyjde v listopadu 2004.
Jedná se o 330 písní z vlastního sběru autora, dosud nikde nepublikovaných, zapsaných v letech 1950 - 1965 na Jihlavsku, Telčsku, Dačicku, Pelhřimovsku, Kamenicku, Třebíčsku a Poličsku. Součástí knihy budou také zápisy melodií skřípáckých muzik, především jejich tuše, selské pochody, polky, valčíky a lendlery. Nebude chybět ani pojednání o skřipkách a osobní vzpomínky autorovy na staré skřípácké muzikanty a kapely. Zpěvník je doplněn vysvětlivkami dnes již málo známých slov z textů písní.
Autorem zpěvníku je Míla Brtník, významný folklorista z Jihlavy a umělecký vedoucí souboru Vysočan (soubor letos oslaví 50 let svého trvání). Zpěvník zcela výjimečných písniček bude vhodnou pomůckou nejen pro milovníky folkloru, pro soubory, ale i pro školky, školy, knihovny a další instituce. Bude jej možno využít i jako dárkové reprezentační publikace. Vydání uvedeného zpěvníku bude i oceněním celoživotní činnosti Míly Brtníka v oblasti uchování lidových tradic Horácka.
Případné objednávky prosíme adresujte: Eva Pejchalová, Na Bradle 948, 582 91 Světlá nad Sázavou, horfos.svetla@seznam.cz. Uveďte počet objednávaných kusů, své jméno a příjmení (název souboru) a plnou adresu. Nezapomeňte na svůj podpis. Cena publikace bez poštovného a balného je 450 Kč.

Eva Pejchalová

Zveřejněno 20.12.2004 v 13:06 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA