HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Oblíbených pedagogů přibývá

Praha 6. ledna 2005
Celkem 38 nominací na titul Zlatý Ámos přišlo do 12. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos 2005. Je to o dvě přihlášky více než v loňském roce a o 8 více než předloni. Stejně jako v minulých letech mají i letos převahu paní učitelky. Poměr muži ženy je 15 ku 23. Překvapením pro organizátory je, že z několika škol přišly přihlášky dvě. "Pravidla to nezakazují" říká ředitel ankety Slávek Hrzal. "Ale doporučím našim partnerům a porotě, abychom to v dalších letech omezili. Nejoblíbenější pedagog, Zlatý Ámos, na kterém se shodne většina žáků školy, by měl být jenom jeden." dodává Hrzal. Dalším letošním překvapením je počet nominací z hlavního města - celkem 8 pedagogů. Z toho polovina učí na Praze 4, tedy v městské části, kde působí i dosavadní Zlatý Ámos Jiří Luka.
Všechny přihlášky jsou jako obvykle zveřejněné na internetových stránkách www.zlatyamos.zde.cz. Už je má také k dispozici porota - předsedou je jako v minulých letech MUDr. Jan Cimický. Porota na základě přihlášek vybere ty, kteří postoupí do semifinále. To se uskuteční tradičně v zrcadlovém sále Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Nezahálí ani pořadatelé ankety z občanského sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura. "Hledáme vhodný únorový termín, aby se se všemi oblíbenými učiteli mohla setkat i paní ministryně Petra Buzková" upřesňuje Hrzal. "A samozřejmě pilně pracujeme na organizaci březnového finále, do kterého postoupí už jen šest kandidátů na titul Zlatý Ámos." Jejich soutěžení je naplánováno na pátek 11. března do Kongresového centra v Praze. Slavnostní korunovace pak bude tentýž den večer na tradičním na Kantorském bále v Národním domě na Vinohradech.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Dětská tisková agentura
Zveřejněno 06.01.2005 v 08:13 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA