HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Jihočeské folklorní sdružení na Folklorním plese ve Žďáru nad sázavou

Tisková zpráva
Dne 5. 2. 2005 se na Národním krojovém plese Folklorního sdružení ČR ve Žďáru nad Sázavou prezentoval region Valašska. Valaši předvedli velkolepé předtančení a většina večerního programu probíhala v jejich režii. Krátkou hudební, taneční a pěveckou pozvánkou se představily soubory z Jihočeského folklorního sdružení, kterým bude patřit ples příští rok.
Jihočeši složeni ze zástupců Prácheňského souboru ze Strakonic, Libínu - S z Prachatic a Soběslavské chasy mladé ze Soběslavi předvedli pásmo složené z klasické Doudlebské polky, prácheňských písniček a nechybělo ani vystoupení tradičních dud.
Doprovod zajistila muzika Prácheňského souboru, která navíc po půlnoci bavila posluchače ve foyeru kulturního domu. Zástupci jihočeského regionu se zúčastnili i soutěže o nejsympatičtější pár plesu a v konkurenci převážně valašských párů předvedli netradiční Mateník.
Kateřina Holá
místopředsedkyně Jihočeského folklorního sdružení

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 08.02.2005 v 19:11 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA