HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

SEARCHING
Searching centrum
Encyklopedia FoS
BASIC INFORMATION
Základní informace o FoS ČR
Authorities of The FoS ČR
Folklore festivals
Folklorní soubory
Folklorní sdruzení
Personalities of The FoS ČR
Magazine FOLKLORE
Novelties, news,...
Subsidies supplied
Folklore materials
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Festivaly C.I.O.F.F.
Festivaly I.O.V.
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles
Czech CENTRES
Služby pro turisty
Kultura a zábava
Památky a architektura

Přírodní zajímavosti
Sport a relaxace
PARTNEŘI PROJEKTU
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

2. školní Maškarní rej v Kovářově

Tisková zpráva...
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářovská Základní škola ožila ve čtvrtek 17. února bujarým veselím a rejděním masek na 2. školním Maškarním reji. Tuto akci pořádala pro děti místní Základní škola ve spolupráci s folklorním souborem Kovářovan a dětským folklorním souborem Malý Kovářovan.

Krátce po půl druhé začaly do vyzdobené tělocvičny přicházet pestrobarevné masky, které u vstupu vítala děvčata z 9. třídy, co by pomocnice při organizaci tohoto veselí. Hudbu měli pro změnu na starosti chlapci z 9. třídy, kteří během Maškarního reje vybírali oblíbené písničky, na něž maškary vesele skotačily a mnohé předváděly i pěkné taneční sestavy. V průběhu veselí si také děti mohly zasoutěžit např. ve slalomu s pinpongovými míčky, ve vytrhávání barevných písmen nebo lovení bonbonů a jejich zápolení bylo odměněno sladkými cenami.
Folklorní soubor Kovářovan
foto:Milan Škoch: masky při losování soutěžních úkolů
Na Maškarním reji nesměla samozřejmě chybět soutěž o nejlepší masku, na kterou se všechny přítomné děti i dospělí těšili. Porota složená z učitelů a žáků 9. třídy neměla při výběru nejhezčích masek lehkou úlohu, ale nakonec se přeci podařilo vybrat šest nejoriginálnějších. Oceněné děti získaly od porotců kromě diplomů také čokoládové medaile a barevné lentilky. Po vyhodnocení si masky ještě zatančily na několik melodií v rychlejším tempu a rozcházely se domů s pěknými zážitky s tím, že si zase v příštím roce přijdou na Maškarní rej zaskotačit.

manželé Milan a Pavla Škochovi

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

18.02.2005 v 08:18Vili Dekan

Vážení manželé Škochovi, kéž by takových jako vy bylo více! Staráte se o to, aby o Kovářově a Jihočeském FoSu bylo slyšet. Aby byl vidět. Myslím, že by takto aktivně měly postupovat všechny regiony, ale i soubory. Je příjemné i inspirativní vědět, co vše se u vás děje či koná. Držím palce, ať si vedete pořád stejně dobře a aby stejně začalo postupovat více subjektů.


Zveřejněno 17.02.2005 v 23:33 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA