HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

2. školní Maškarní rej v Kovářově

Tisková zpráva...
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan
Kovářovská Základní škola ožila ve čtvrtek 17. února bujarým veselím a rejděním masek na 2. školním Maškarním reji. Tuto akci pořádala pro děti místní Základní škola ve spolupráci s folklorním souborem Kovářovan a dětským folklorním souborem Malý Kovářovan.

Krátce po půl druhé začaly do vyzdobené tělocvičny přicházet pestrobarevné masky, které u vstupu vítala děvčata z 9. třídy, co by pomocnice při organizaci tohoto veselí. Hudbu měli pro změnu na starosti chlapci z 9. třídy, kteří během Maškarního reje vybírali oblíbené písničky, na něž maškary vesele skotačily a mnohé předváděly i pěkné taneční sestavy. V průběhu veselí si také děti mohly zasoutěžit např. ve slalomu s pinpongovými míčky, ve vytrhávání barevných písmen nebo lovení bonbonů a jejich zápolení bylo odměněno sladkými cenami.
Folklorní soubor Kovářovan
foto:Milan Škoch: masky při losování soutěžních úkolů
Na Maškarním reji nesměla samozřejmě chybět soutěž o nejlepší masku, na kterou se všechny přítomné děti i dospělí těšili. Porota složená z učitelů a žáků 9. třídy neměla při výběru nejhezčích masek lehkou úlohu, ale nakonec se přeci podařilo vybrat šest nejoriginálnějších. Oceněné děti získaly od porotců kromě diplomů také čokoládové medaile a barevné lentilky. Po vyhodnocení si masky ještě zatančily na několik melodií v rychlejším tempu a rozcházely se domů s pěknými zážitky s tím, že si zase v příštím roce přijdou na Maškarní rej zaskotačit.

manželé Milan a Pavla Škochovi

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

18.02.2005 v 08:18Vili Dekan

Vážení manželé Škochovi, kéž by takových jako vy bylo více! Staráte se o to, aby o Kovářově a Jihočeském FoSu bylo slyšet. Aby byl vidět. Myslím, že by takto aktivně měly postupovat všechny regiony, ale i soubory. Je příjemné i inspirativní vědět, co vše se u vás děje či koná. Držím palce, ať si vedete pořád stejně dobře a aby stejně začalo postupovat více subjektů.


Zveřejněno 17.02.2005 v 23:33 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA