HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

69. Pošumavský věneček se vydařil

Tisková zpráva Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze
Pestrý a dlouhý průvod krojovaných zahájil v pražském Národním domě na Smíchově letos již 69.Pošumavský věneček. Plesové hosty i účinkující přivítal předseda pořádajícího Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze Dr. Václav Kupilík spolu s předsedou Folklorního sdružení České republiky Zdeňkem Pšenicou. FoS letos poprvé v dlouhé historii konání těchto reprezentačních chodských plesů v Praze převzal roli spolupořadatele. Mezi významnými hosty byli poslanec parlamentu ČR Václav Votava s chotí (oba původem z Chodska), starosta Prahy 1 Vladimír Vihan, starosta chodské metropole Jan Látka, poradkyně ministra zahraničních věcí Zuzana Jelenová a další osobnosti politického, společenského a kulturního života hlavního města. Předseda Sdružení rodáků také přivítal hosty ze vzdálených zemí - delegaci filipínské ambasády a příznivce ze severní Anglie.
Nevšední podívanou přichystal přítomným příchod praporečníka s historickým praporem Sdružení (z roku 1936) za doprovodu čestné stráže s čakany. V hlavním sále se po slavnostním zahájení představil se svým pásmem národopisný soubor písní a tanců Šumava z Klatov. Jejich vystoupení bylo po zásluze odměněno bouřlivým potleskem. Líbilo se i dynamické a choreograficky propracované vystoupení slovenského folklorního souboru Šarvanci.
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
V hlavním sále se pak střídaly dvě kapely různého žánru - taneční orchestr Ústřední hudby Armády České republiky a domažlická dechová hudba Horalka. O skvělých kvalitách Ústřední hudby nebylo pochyb, ale Horalka byla zejména pro Pražany velkou neznámou. Svým výkonem, zvoleným repertoárem a obrovskou snahou o co nejlepší prezentaci si získala srdce publika. Dříve, než pohasla světla na pódiích Národního domu, bylo jasné, že letošní Pošumavský věneček s tanečním programem v obou hlavních sálech (v Arbesově sále hrála dechová hudba Junior), se vydařil.
Z bohaté tomboly si výherci odnesli zahraniční zájezd od CK Campanatour, poukaz na vykrmeného čuníka od manželů Šilhanových, překrásně zdobenou chodskou keramiku z tvůrčí dílny manželů Mojžíšových a dalších bezmála 150 cen.
Reprezentační chodský ples - Pošumavský věneček
Foto: Lucie Odehnalová a Jan Naidr
Slavný jubilejní 70.Pošumavský věneček se uskuteční18. února 2006 opět v Národním domě v Praze na Smíchově. Spolu se Sdružením rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze se na jeho spoluorganizování bude opět podílet Folklorní sdružení ČR.

Dr. Václav Kupilík

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 28.02.2005 v 12:57 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA