HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Fotogalerie z Národního krojového plesu 2005 k nahlédnutí

Žďár nad Sázavou - Reprezentační ples FoS ČR
Vážení přátelé,
dnes jsme převzali ke zpracování a Vám k dispozici kompletní album fotografií za Národního krojového plesu z 5.února 2005 od pana Dr. Františka Synka. Doufáme, že zde naleznete snímky, které Vás zajímají nebo potěší a trochu se nám takto podaří splnit přání a žádosti mnohých.
/Vše viz níže./
Národní krojový ples
U každého snímku vedle jména fotografa je v závorkách uvedené číslo fotografie odpovídající albu autora. Pro ilustraci zobrazuji náhodným výběrem jedno foto.
...
Tento jeden odstavec byl přidán dodatečně jako text z časopisu Folklor č.2/2005:
Národní krojový ples 2005
V pořadí osmý národní krojový ples se uskutečnil ve Žďáru nad Sázavou v sobotu 5. února 2005. Plesový přípravný výbor pod vedením nového ředitele plesu, jímž byl jmenován 1. místopředseda našeho sdružení Ladislav Michálek, se pravidelně scházel již od poloviny měsíce září minulého roku. Programovou přípravou byl pověřen Miroslav Ekart a dle dříve přijatého plánu střídání regionů bude ples letos věnován Valašsku.
Z přípravného štábu jsme obdrželi seznam přihlášených souborů (plesu by se mělo zúčastnit 395 krojovaných členů), který nyní uvádíme: "Studánka" Žďár nad Sázavou, "Podjavořičan" Telč, "Kalamajka" Havlíčkův Brod, "Bajdyš" Třebíč, "Škubánek" Světlá nad Sázavou (všichni Horácko), "Lužičan" Krásná Lípa (severní Čechy), "Slovácký krúžek Hrozen" Velké Bílovice (Hanácké Slovácko), "Prácheňský soubor" Strakonice, "Libín-S" Prachatice, "Soběslavská chasa mladá" Soběslav (všichni jižní Čechy), "OLN VUS Ondráš" Brno, "Pyrin" Brno (bulharská menšina). Valašsko budou na plese reprezentovat kolektivy "Radhošť" Rožnov pod Radhoštěm, "Sedmikvítek" Frenštát p.R., "Vsacan" Vsetín, "Jasénka" Vsetín, "Lipta" Liptál, "Rusava" Bystřice pod Hostýnem, "Beskyd" Zubří, "Ovčák" Hovězí, "Bartošův soubor" Zlín, "Vizovjánek" Vizovice, "Rusavjan" Rusava, "Klobúčan" Valašské Klobouky, dechová hudba "Valaška" Valašské Klobouky, "Iskérka" Brno, "Javorník" Brno, "Tanečnica" Brno a "Májek" Brno.
/redakce/
...

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 2 názory)

23.04.2005 v 21:08Sklenaříková Hana

To jste neměli z čeho vybírat, že jsou prezentovány některé fotografie 2x i 3x a jistě se na spoustu účastníků místo nedostává.


06.03.2005 v 16:17wil

Tož, kurňa, to už je jiné kafe. Nejde ani tak o kvalitu té které fotky, ale o možnost vidět ples v širokém pohledu i pro ty, kteří na něm nebyli (i co byli).

Přimlouval bych se už jen za to, aby na příštím plese (před příštím plesem) byla vyhlášena nějaká srandovní soutěž o nejlepší fotku i pro účastníky. Jsem přesvědčen, že každý třetí účastník fotí.

Nakonec, kdyby se nešlo po kvalitě, stálo by za to udělat drobnou soutěž (kategorii) pro mobilni fotky. Hodně z nás už dnes má mobily s fotoaparátem.

Toto přidání mně fakt potěšilo.


DALŠÍ INFORMACE: Národní krojový ples
Zveřejněno 05.03.2005 v 23:25 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA