HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

Představujeme Střední odbornou školu
a odborné učiliště Luhačovice

Časopis Folklor č.2/2005
Jistě si kladete otázku, proč na stránkách folklorního časopisu přinášíme nabídku studijních oborů luhačovické odborné školy a učiliště. Odpověď je snadná. Tato škola již několik let velmi těsně spolupracuje s Folklorním sdružení ČR na přípravě a uspořádání Mezinárodního folklorního festivalu dětských folklorních souborů "Písní a tancem", který se koná v měsíci září právě v Luhačovicích. Kromě prostor pro ubytování a stravování účinkujících s řadou poskytovaných slev a výhod, škola připravuje v rámci svým učebních programů keramické dárky pro všechny účastníky, zajišťuje svými studentkami tlumočnické a průvodcovské služby zahraničním i našim souborům a její studenti se svými pracemi představují při jarmarku řemesel na Lázeňském náměstí během festivalové soboty. Po vzájemné dohodě jsme proto požádali zástupkyni ředitele SOŠ a SOU Janu Šuráňovou o několik základních informací. Ráda nám vyhověla a její odpověď najdete na dalších řádcích.
Naše škola je vzdělávacím zařízením, které za více jak tři desetiletí své existence připravilo více než 3000 absolventů, jenž se úspěšně uplatňují v dalším studiu i praxi. Má 17 moderně vybavených učeben, dílny uměleckých řemesel, vlastní knihkupectví, pracoviště pro odborný výcvik kuchařů a číšníků, moderní domov mládeže se školní jídelnou, rozsáhlou odbornou a žákovskou knihovnu a galerii.
Spolupracuje se školami a odbornými pracovišti v Rakousku, Slovinsku, Slovensku a Maďarsku. Nejlepším žákům, kteří jsou dostatečně jazykově připraveni, organizuje studium a odbornou praxi u zahraničních partnerů.
Škola se výrazně podílí na společenském a kulturním životě města. Už dvanáct let pořádá ve spolupráci s Klubem českých spisovatelů autorské semináře nazvané Literární Luhačovice, které jsou dnes známy v široké literární veřejnosti.
Zájemci o studium na naší střední odborné škole se mohou přihlásit na čtyřleté studijní obory Knihkupectví (66-43-M/001), Knihovnické a informační systémy a služby (72-41-M/001), Management obchodu (64-42-M/36) a Management a podnikání v umění a reklamě (64-42-M/048) nebo na středním odborném učilišti na čtyřleté studijní obory Uměleckořemeslné zpracování kovů - práce kovářské (82-51-L/003), Uměleckořemeslné zpracování dřeva - práce truhlářské (82-51-L/006) nebo řezbářské (82-51-L/007) nebo Uměleckořemeslné zpracování kamene a keramiky (82-51-L/014). V učebním plánu učiliště nabízíme také tříleté učební obory Kuchař - kuchařka (65-52-H/001) a Číšník - servírka (65-53-H/001).
Milí mladí přátelé, členové folklorních souborů. Zvažujete-li právě v těchto týdnech se svými rodiči a učiteli svou další životní cestu a vzdělávání, možná vám nabízíme zajímavé studium na naší škole v překrásném prostředí moravských lázní Luhačovice. V případě zájmu nás můžete kontaktovat na adrese: tel./fax: 577 131 067, e-mail: vedeni@sosluhac.cz, web: www.sosluhac.cz. Těšíme se na Vaše dotazy.

redakce

DALŠÍ INFORMACE: Luhačovice
Zveřejněno 31.03.2005 v 23:37 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA