HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

VYHLEDÁVÁNÍ
Vyhledávací centrum
Encyklopedie FoS
DNY TRADIČNÍ KULTURY
O dnech Tradiční kultury
Idea a význam projektu
Zprávy a články
KALENDÁŘ AKCÍ
Kalendář Tradiční kultury
Kalendář folklorních akcí
Kalendář folklorních festivalů
Kalendář C.I.O.F.F.
Kalendář I.O.V.
PARTNEŘI PROJEKTU
Folklorní sdružení ČR
Národné osvetové centrum
Folklórna únia Slovenska
Nógrád Megyei Kozmuvelodési es Turisztikai Intézet
Národní ústav lidové kultury
Valašské muzeum v přírodě
Obec Slováků v ČR
Legnické centrum kultury
VÍTEJTE V ČESKU
O české republice
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Gastronomické speciality
VÍTEJTE NA SLOVENSKU
O Slovenské republice
VÍTEJTE V POLSKU
O Polské republice
VÍTEJTE V MAĎARSKU
O Maďarsku
PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

CD Mladé vzpomínky

časopis Folklor č.2/2005
Dostalo se k vám CD s názvem "Mladé vzpomínky"?Já to štěstí měla a musím říci, že ho vřele doporučuji těm, kteří mají tzv. otevřené srdce. Je to totiž zcela zvláštní CD, originální nápadem i zpracováním. Není určeno pouze k poslouchání, ale je třeba si k němu vzít doprovodný text, neboť právě on pomůže pochopit a vcítit se do jeho obsahu.
CD se nazývá "Mladé vzpomínky" a jsou na něm zachycené písně z Nivnice a Bánova, písně, které doprovázely člověka od dětství až do období dospělosti. Nejde však o písně vybrané z estetických hledisek či náhodně, nejde ani o vybrané interprety, ale s každou písní i její interpretací je spjato kousek historie souborů a jednotlivců, kteří prošli dosavadním folklorním životem Vlastimila Ondry, učitele, muzikanta, člověka, který spojil svůj život nerozlučně s dětmi, lidovou písničkou a především se svým domovem. On je vlastně iniciátorem a realizátorem onoho CD. Někteří si možná řeknou, že ta a ta písnička se dala zazpívat lépe apod., ale věřte, že pokud si ke každé přečtete textový doprovod, budete vnímat nahrávky s citlivějším porozuměním. Text i celá koncepce CD je vyznáním kantora V. Ondry, jeho lásky a zájmu o svůj domovský region a o kulturní dědictví, které je součástí jeho identity. Je i dokladem o těch, kteří touto školou pana učitele prošli.
V Nivnici jsem se narodil a pokud Bůh dá, budu tu žít s lidmi, které denně střetávám, do smrti. Cítím tu zvláštní duchovní náboj a čerpám z něj sílu, abych mohl kráčet po cestě. Po své cestě, která vede zpět proti proudu času - blíže k mým předkům - a přesto do mé vlastní budoucnosti. Po cestě, po níž kulhám i tančím, na níž potkávám lidi, se kterými je mi dobře, tolik autor. Více slov není třeba.
CD "Mladé vzpomínky" si můžete objednat na adrese: Rezkova 30, 602 00 Brno.

Eva Rejšková

DALŠÍ INFORMACE: Nivnice
Zveřejněno 02.04.2005 v 15:18 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA