HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA UVODNI STRANAPO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY

PARTNEŘI DTK
FOLKLORNÍ SDRUŽENÍ ČESKÉ REPUBLIKY


 
 

VUS ONDRÁŠ reprezentuje Českou republiku v USA

Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ z Brna, který v loňském roce oslavil 50. výročí svého vzniku, předvádí své umění na Festivalu národů v Dollywoodu, v samém srdci národní rezervace The Smoky Mountain (stát Tennessee). Do USA odcestovali tanečníci a muzikanti VUS ONDRÁŠ dne 21. března 2005, aby po dobu sedmi týdnů předváděli americkému publiku bohatství a krásu lidového umění naší země.
Na území Spojených států amerických jsou čtyři vyhlášené zábavní parky, které obdobné akce pořádají a do nichž se každoročně sjíždějí tisíce návštěvníků. Soubor ONDRÁŠ zavítal již do druhého z nich, neboť má za sebou cennou zkušenost ze zájezdu na festival v Silver Dollar City v Missouri, kterého se s velkým úspěchem zúčastnil před dvěma lety.
Vojenský umělecký soubor Ondráš
Během svého pobytu má ONDRÁŠ naplánováno více než 100 vystoupení. Společně s ním reprezentuje Českou republiku dětský folklorní soubor Notičky z Prahy. Na tomto mezinárodním folklorním festivalu se dále představí soubory z Číny, Ekvádoru, Německa, Ruska, Srbska, Trinidadu a Zambie, takže pro návštěvníky Dollywoodu bude nabídka opravdu bohatá a pestrá a VUS ONDRÁŠ má příležitost zopakovat svůj úspěch z roku 2003, kdy v USA jako reprezentant České republiky obstál v neméně silné konkurenci a právem si získal přízeň širokého publika.

Brno, dne 15. 4. 2005
Hana Maděrová, komunikace s veřejností VUS ONDRÁŠ
tel.: 973442046, 973443974, e-mail: maderova@vusondras.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

21.05.2005 v 21:42V. Dekan

Věřím, že už jste se, Ondrášovci, všichni šťastně a plni dojmů i radosti z ovací publika vrátli. Nemohl by někdo z vás účastníků poslat článek nebo podklady pro článek a hlavně nějaké fotky pro časopis FOLKLOR?


Zveřejněno 20.04.2005 v 22:33 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA